Netflix, Amazon: pirackie filmy 4K trafiają na torrenty

W sieci pojawiły się filmy 4K bardzo dobrej jakości przechwycone z serwisów Netflix i Amazon.

Telewizory 4K powoli wkraczają do naszych salonów. Szczególnie popularne są na rynku chińskim i w Stanach Zjednoczonych. Posiadanie takiego urządzenia to jednak nie wszystko. Najważniejszy jest bowiem dostęp do odpowiednich treści. Ci, którzy mają możliwość mogą cieszyć wzrok materiałami 4K dostarczanymi za pośrednictwem serwisów Netflix i Amazon. Co jednak z osobami szukającymi pirackich treści? Są oznaki, że również o nie "zadbał rynek".

Netflix i Amazon złamane

Serwisy Netflix i Amazon korzystają podczas strumieniowania treści 4K z zabezpieczenia w postaci High-Bandwidth Digital Copy Protection (HDCP) w wersji 2.2 (lub wyższej). Na początku 2015 roku na torrentach wylądował pierwszy taki materiał, za którym jednak nie poszły kolejne. Kilka dni temu coś się zmieniło.

Zobacz również:

"Wiele grup zaczęło udostępniać ripy 4K, które działają świetnie. Spodziewam się, że materiały 4K będą teraz popularniejsze" - pisze TorrentFreak.

Filmy 4K pochodzą z serwisów Netflix i Amazon, co oznacza, że piraci zdołali obejść zabezpieczenia przez nie stosowane. Co istotne, mamy tutaj do czynienia z naprawdę dobrej jakości materiałami, a nie takimi, które "udają" 4K.


Zobacz również