Network Box- serwer następnej generacji

LaCie zaprezentowała Network Box, serwer CD drugiej generacji umożliwiający współdzielenie w Sieci danych z 255 płyt CD.

Serwer Network Box oferowany przez firmę LaCie umożliwia współdzielenie w Sieci danych z 255 płyt CD, a według producenta, proste zasady konfiguracji urządzenia sugerują wykorzystanie produktu do tworzenia bibliotek obrazów, plików instalacyjnych programów czy jakichkolwiek korporacyjnych środowisk z wielką ilością danych przeznaczonych do współdzielenia. Network Box składa się z napędu CD-ROM oraz dysku twardego o pojemności 60GB, na który kopiowane są pliki z krążków CD. Po zainstalowaniu danych, informacje w nich zawarte mogą być udostępniane wszystkich użytkownikom podłączonych do sieci LAN, ale nie możliwe są modyfikacje współdzielonych plików.

Network Box nie wymaga do pracy serwera czy specjalnego oprogramowania: wystarczy podłączyć go do sieci Ethernet, a cały proces konfiguracji przebiega automatycznie. Administrowanie Network Box przeprowadzane jest przy pomocy panelu LCD zamontowanego w urządzeniu, a zarządzanie zaawansowane jak np. ustawianie zasad autoryzowanego dostępu odbywa się w dowolnej przeglądarce internetowej. Dzięki przechowywaniu plików na twardym dysku, czas wyszukiwania danych został skrócony do 9 milisekund, w porównaniu do 120 ms oczekiwania zwykle koniecznych do dostępu do informacji zapisanych na CD. Network Box jest kompatybilny z wszystkimi makowymi systemami operacyjnymi włącznie z Mac OS X i kosztuje 899 GBP.

http://www.lacie.com


Zobacz również