Nexus 6 bez skanera linii papilarnych przez...Apple. Brawo Motorola

Nexus 6 miał ponoć oferować skaner linii papilarnych. Może i dobrze, że go nie ma...

Były prezes Motoroli, Dennis Woodside, udzielił wywiadu, którego lektura dostarcza nam interesujących informacji na temat najnowszego smartfona Nexus stworzonego przy współpracy z Google, modelu Nexus 6. Dowiadujemy się bowiem, że urządzenie to miało być wyposażone w skaner linii papilarnych. Docelowo miał się on znaleźć z tyłu obudowy fabletu dokładnie w miejscu zagłębienia, które z konieczności zostało ozdobione logiem Motoroli.

Nexus 6

Nexus 6

Dlaczego tak się stało?

Realizacja tego pomysłu nie doszła do skutku przez działania...Apple. Producent iPhone'a kupił bowiem w 2012 roku za kwotę 356 mln dolarów zajmującą się czujnikami biometrycznymi firmę AuthenTec (Motorola skorzystała w 2011 roku z jej technologii przy smartfonie Atrix 4G), która, jak podkreśla Woodside, deklasowała konkurencję.

Zobacz również:

Podsumowując, szefowie Motoroli doszli do wniosku, że jeżeli ich fablet opracowywany dla Google nie może mieć skanera najwyższej jakości, lepiej żeby nie miał go w ogóle. Wydaje mi się, że to rozsądne podejście, inne niż zaprezentował Samsung. Dla przypomnienia, skaner zastosowany w Galaxy S5 stwarza duże problemy. Ostatnio pojawiły się nawet spekulacje, z których wynika, że koreańska firma zamierza w przypadku Galaxy S6 zastosować skaner działający na takiej samej zasadzie jak skaner w iPhone'ie.


Zobacz również