Nowy rekord w SMS-owaniu

Oto sprawdzian dla wszystkich wysyłających co dzień dziesiątki wiadomości tekstowych ze swoich komórek. Podczas zawodów, które odbyły się w ostatnich dniach w Singapurze, uczestnicy mieli za zadanie napisać w jak najkrótszym czasie SMS-a złożonego z 26 słów. Zwycięzcy zajęło to zaledwie... 43 sekundy.

Triumfatorką zawodów zorganizowanych przez Singapore Telecomunications pod nazwą "SingTel SMS Shootout" i sponsorowanych przez Nokię oraz Casio, okazała się 23-letnia studentka z Singapuru - Kimberly Leo. Napisała ona skomplikowaną wiadomość, składającą się z 26 wyrazów w niespełna 43 sekundy. Poprzedni rekord należał do Australijczyka, Jamesa Truslera, który 24 września 2003 roku napisał podobną wiadomość w 67 sekund. Wyczyn Kimberly Leo zostanie oficjalnie zgłoszony do Księgi Rekordów Guinnessa.

A oto sentencja, z którą zmierzyli się uczestnicy zawodów: "The razor-toothed piranhas of the genera Serrasalmus and Pygocentrus are the most ferocious freshwater fish in the world. In reality they seldom attack a human." Podczas pisania zabronione było korzystanie z wszelkiego rodzaju funkcji rozpoznających i uzupełniających wprowadzane słowa. Należało również pamiętać o odpowiednich znakach przystankowych.

Zobacz również:

Jak podkreśla organizator zawodów, Kimberly, tak jak jej rówieśnicy wysyła dziennie około 50 wiadomości tekstowych. Miesięcznie może być ich nawet 1500, mówią przedstawiciele Singapore Telecomunications. Usługa SMS wystartowała w Singapurze 10 lat temu. Obecnie na każde 5 osób, aż 4 posiada telefon komórkowy. Przez sieć Singapore Telecomunications przechodzi dziennie prawie 9 milionów SMS-ów.


Zobacz również