Optoma EP758

Rewelacyjna jakość obrazu, bardzo duża jasność - projektor dosłownie bez wad.

Rewelacyjna jakość obrazu, bardzo duża jasność - projektor dosłownie bez wad.

Optoma od wielu lat przekonywała nas, że potrafi produkować dopracowane projektory zarówno biznesowe, jak i kinowe. W tym sezonie oferta została gruntownie odświeżona, a znalazły się w niej także całkowicie nowe modele. Takim właśnie projektorem EP758 zajęliśmy się podczas testów. Urządzenie wykonane w technologii DLP dysponuje rozdzielczością XGA, czyli 1024x768 pikseli. Obudowa zaskakuje ciekawą i nietuzinkową stylistyką. Jednym się podoba, inni nie są zachwyceni. Jest jednak bardzo intrygująca, jak na projektor biznesowy.

Wyjątkowa jasność

Urządzenie ma kompaktowe gabaryty i waży 3,4 kg. Wrażenie robi jasność - 3000 ANSI lumenów pozwala na wyświetlanie obrazu w średniej wielkości sali konferencyjnej, i to mocno nasłonecznionej. W dodatku projektor nawet w trybie maksymalnej jasności (można go też przełączyć w tryb eco, co pozwala oszczędzić lampę i wytłumić hałas wentylatorów) pracuje niezwykle cicho. Specjalnie zaprojektowana obudowa ma boczne otwory, przez które odprowadza nagromadzone ciepło.

Dodatkową zaletą obudowy jest to, że nie przepuszcza na zewnątrz światła lampy - nie widzi go nawet osoba siedząca za projektorem.

Gniazda przyłączeniowe są w komplecie. Jest wejście DVI (z obsługą HDCP), VGA, komponent i parę innych złączy. Unikatowy pilot z identyczną rolką przewijania, jak w myszach komputerowych, bardzo ułatwia prowadzenie prezentacji. Ostrość jest rewelacyjna na całej powierzchni ekranu. Bardzo dobry obiektyw pozwala uzyskać nienaganną geometrię obrazu w pełnym zakresie przybliżenia. Kolory są całkowicie naturalne, a kontrast odpowiedni do oglądania filmów.

Informacje Vidis

tel. (71) 796 29 80

http://www.vidis.pl

Cena 16 457 zł


Zobacz również