Panasonic DVD-S47

Unikatowe funkcje, takie jak przesuwanie napisów, stanowią najmocniejszą stronę tego odtwarzacza DVD.

Unikatowe funkcje, takie jak przesuwanie napisów, stanowią najmocniejszą stronę tego odtwarzacza DVD.

Tylu nowości w niedrogim odtwarzaczu segmentu budżetowego nie spotkaliśmy już dawno. Panasonic zdecydowanie od nowa opracował stronę funkcjonalną swoich DVD, co zaowocowało unikalnymi rozwiązaniami. Po pierwsze, urządzenie to potrafi odtwarzać płyty muzyczne formatu DVD-Audio. Czyni to jednak w sposób nieco nietypowy, pozwala bowiem na odsłuch krążków tego typu jedynie w trybie dwukanałowym. Firma zdecydowała, że jeśli na pokładzie odtwarzacza i tak znajdują się układy zdolne do reprodukcji dźwięku w nowym standardzie, to czemu nie dać słuchaczowi możliwości słuchania go choćby w trybie stereo. Warto dodać, że część płyt DVD-Audio, tych o najlepszej jakości nagrań, występuje właśnie w wersji stereo, bo pozwala to zapisać na krążku ścieżkę audio z parametrami 24 bit./192 kHz. W przypadku 6 kanałów płyta pomieści zapis 24 bit./96 kHz. Nawet odtwarzając DVD-Audio wielokanałowe, układ Re-Master pozwoli na jego dodatkowe nadpróbkowanie do 174 kHz. Jakość dźwięku jest w tym przypadku słyszalnie wyższa. Nagrania DVD-Video i CD można z kolei "tuningować" do 96 kHz. Sprawdziliśmy, to także zdecydowanie poprawia jakość brzmienia. Nie mniej ciekawe funkcje są związane z oglądaniem płyt DVD-Video. Producent pozwala nam na zmianę położenia napisów ekranowych! Można je przesuwać w dół ekranu. Dodatkowo regulujemy ich jasność. Charakter obrazu można modyfikować, korzystając z gotowych programów typu Cinema1, Cinema2 lub samodzielnie określić wiele parametrów wizji. Jeśli nie chcemy bawić się w manipulowanie opcjami związanymi z obrazem i dźwiękiem, wystarczy wcisnąć klawisz AV Enhancer, a charakter wizji i brzmienia zmieni się do wartości fabrycznie optymalnych. Dźwięk staje się w takim trybie wyraźniejszy, lecz masywniejszy, co nie każdemu musi odpowiadać.

Podobnie z obrazem, który naszym zdaniem lepiej wygląda po wybraniu opcji Cinema2. Na koniec istotna uwaga - w instrukcji Panasonic zaznacza, że S47 nie czyta płyt DVD+R/+RW. Nie należy w to wierzyć.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD

Cena 620 zł

Dystrybutor Panasonic Polska http://www.panasonic.pl

Wymiary 43 x 5,2 x 24,9 cm

Waga 2,4 kg

Funkcje odtwarzanie MP3, WMA, JPEG, tryb dźwięku przestrzennego, zoom dopasowujący automatycznie rozmiar obrazu do określonych formatów (np. Cinemascope 1 i 2), regulacje parametrów obrazu, regulacja położenia i jaskrawości napisów ekranowych, DVD-Audio (2-kanałowe), poprawa głębi obrazu, poprawa czytelności dialogów, Multi Re-Master, regulacja opóźnienia dźwięku względem wizji (0,6-1,4x w skokach co 0,1)

Złącza kompozyt, S-Video, Euroscart, audio, cyfrowe wyjście audio elektryczne i optyczne

Dlaczego

Odczyt DVD-Audio, przesuwanie napisów i inne przydatne funkcje. Dobra jakość dźwięku i obrazu. Brakuje wyjść komponentowych.


Zobacz również