Philips Pronto NEO

NEO to najbardziej zaawansowany pilot uniwersalny w cenie poniżej 1000 zł.

NEO to najbardziej zaawansowany pilot uniwersalny w cenie poniżej 1000 zł.

Philips Pronto NEO

Philips Pronto NEO

Funkcjonalnie sterownik ten jest podobny do zdecydowanie droższego Pronto czy Pronto Pro. W celu obniżenia kosztów Philips zdecydował się jednak na wprowadzenie pewnych ograniczeń. Pilot nie ma kolorowego wyświetlacza, jest zasilany ze zwykłych "paluszków", a nie akumulatorów, oraz ma mniejszą pamięć. Jeśli chodzi o ergonomię, to z jednej strony wykonano krok naprzód, z drugiej zaś cofnięto się w rozwoju. Zaleta to zapewne węższa obudowa, która sprawia, że obsługa pilota, choć i tak zalecana dwoma dłońmi, jest teraz łatwiejsza. Bardzo dobry jest również duży, monochromatyczny, dotykowy panel LCD. Jest czuły i precyzyjnie identyfikuje miejsca nacisku palcami. Kontrast wyświetlacza można regulować, jest on wystarczająco dobry, abyśmy widzieli ikony, nawet patrząc na pilota pod dużym kątem. Minus konstrukcji to brak możliwości wyboru źródła za pomocą tradycyjnych, gumowych czy plastikowych guzików. Wszystko jest na ekranie LCD, a to nie zawsze jest wygodne. Najczęściej używane klawisze powinny być naszym zdaniem dostępne nawet bez patrzenia na ekran pilota. Tak robi konkurencja - Cambridge Audio czy Sony. Philips zdecydował się tylko na pozostawienie tradycyjnych guzików do regulacji głośności, zmiany kanałów oraz poruszania się po menu. To za mało.

Zważywszy na umiarkowaną cenę, NEO ma dużo do zaoferowania, jeśli chodzi o możliwości dopasowania ustawień do naszych potrzeb. Podłączając pilota do komputera, możemy edytować menu prezentowane na ekranie LCD czy zmieniać funkcje przypisane określonym guzikom. Wszystkie zmiany, przed wgraniem zmodyfikowanego oprogramowania, można przetestować "wirtualnie", korzystając ze specjalnej aplikacji - emulatora pilota. Wygodnie tworzy się również makra, które są jedną z największych zalet sterowników uniwersalnych. Do dyspozycji użytkownika jest w sumie 1 MB pamięci. Ograniczeniem w liczbie funkcji, które są wywoływane przez makro, jest wyłącznie dostępna przestrzeń pamięci. To dobre rozwiązanie, bo w innych pilotach liczba funkcji dla jednego makra jest zwykle ściśle określona i nie zawsze wystarczająca.

Dane techniczne

Typ pilot uniwersalny

Cena 999 zł

Dystrybutor Philips Polska, http://www.philips.pl

Funkcje podświetlana klawiatura, możliwość konfiguracji z poziomu komputera, 1 MB pamięci na makra i zapamiętanie kodów innych pilotów, automatyczne wyłączanie


Zobacz również