Pioneer DV-550

DV-550 to odtwarzacz DVD typu Slim, który potrafi wyświetlać cyfrowe zdjęcia.

DV-550 to odtwarzacz DVD typu Slim, który potrafi wyświetlać cyfrowe zdjęcia.

Do końca nie wiadomo, co przyświecało Pioneerowi przy wprowadzaniu do oferty modelu DV-550. Wyposażeniem i osiągami nie różni się on wiele od modelu 454. Jest wyraźnie niżej plasowany niż wieloformatowy DV-656A i zdecydowanie lepiej wyposażony od najtańszego DV-350. Najbardziej prawdopodobna przyczyna obecności testowanego modelu na rynku to chęć sprzedaży wersji o minimalnej wysokości i wyposażonej w całkowicie lustrzany, odblaskowy panel przedni. Jak wiemy, jest to chwyt, na który w ostatnim roku klientów złapać najprościej. Nawet jeśli DV-550 pojawił się w sklepach nieco na siłę, to i tak dobrze się stało, że do nich zawitał. Jest to bowiem bardzo udane urządzenie, pomimo niewielkich gabarytów w pełni wyposażone.

W sekcji audio zainstalowano dobre przetworniki cyfrowo-analogowe o rozdzielczości 24 bit. i próbkowaniu 192 kHz. Sekcja wideo to jak zwykle u Pioneera (nawet najtańszego modelu) majstersztyk. Obraz ma doskonałą jakość, której dorównać na rynku może niewielu. Najlepszym potwierdzeniem naszej oceny jest gromadne stosowanie przez renomowanych, czasami nawet audiofilskich producentów (np. Onkyo) sekcji wizyjnych produkcji Pioneera. Definicja barw, ostrość, kontrast to cechy zasługujące wyłącznie na maksymalne noty. Przedstawiony model nie ma bogatego zestawu regulacji obrazu znanego z droższych wersji, jednak i bez tych dodatków radzi sobie znakomicie.

Taki jak we wszystkich tańszych modelach Pioneera. Ergonomiczny układ klawiszy, lecz brak podświetlania czy fosforyzujących guzików.

Taki jak we wszystkich tańszych modelach Pioneera. Ergonomiczny układ klawiszy, lecz brak podświetlania czy fosforyzujących guzików.

Sygnał wideo, przy braku złączy komponentowych, najlepiej poprowadzić kablem Euroscart. Jeśli takiego złącza nie posiadamy, np. w projektorze, to radzimy skorzystać z gniazda S-Video. Ten sposób transmisji gwarantuje w Pioneerze również znakomitą jakość obrazu. Nowością, która coraz częściej pojawia się w odtwarzaczach DVD, jest możliwość prezentacji zdjęć w formacie JPEG nagranych na płycie CD-R/RW. Oczywiście nie zabrakło dekodera plików MP3, który aktualnie jest już standardem. Brzmienie DV-550 nie dorównuje poziomem obrazowi. Nie ma istotnych wad, jednak nie wybija się żadną z cech ponad przeciętność. Bas jest poprowadzony nisko i miękko. Średnica wraz z sopranami nie wychyla się na pierwszy plan, wypełniając górne zakresy pasma i zachowując poprawne proporcje.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD

Cena 1659 zł

Dystrybutor DSV, http://www.dsv.com.pl

Wymiary 42 x 5,5 x 28,1 cm

Waga 2,5 kg

Funkcje odtwarzanie MP3, JPEG, zoom, virtual surround

Złącza Euroscart, kompozyt, S-Video, analogowe wyjście stereo, cyfrowe audio (elektryczne i optyczne)


Zobacz również