Pioneer DV-575A

Doskonały odtwarzacz DVD, który nie tylko czyta płyty DVD-Audio i SACD, ale obsługuje także pliki DivX.

Doskonały odtwarzacz DVD, który nie tylko czyta płyty DVD-Audio i SACD, ale obsługuje także pliki DivX.

Pioneer jako pierwszy zaprezentował multiformatowy odtwarzacz DV-575A, który oprócz obsługi płyt DVD-Audio pozwalał na odtwarzanie krążków SACD. Do naszych testów trafił model, który jest jego następcą wzbogaconym o wiele nowych funkcji. Stylistycznie nowe odtwarzacze Pioneera wyglądają skromnie, ale elegancko. Pierwszą nowością w modelu 575A jest progresywne skanowanie. Jego praca w połączeniu z bardzo dobrym przetwornikiem wideo 12 bit/108 MHz daje obraz o doskonałym wypełnieniu detalami, poprawnych proporcjach barw oraz świetnej ostrości. Bardzo dobry, choć nie tak znakomity jak w odtwarzaczach Panasonica, jest także kontrast. Posiadaczy projektorów ucieszą rozbudowane możliwości konfiguracji obrazu. Można regulować wiele aspektów wizji, zaczynając od korekcji jasności i nasycenia barw, na współczynniku gamma kończąc.

Pilot - Dobry sterownik z ergonomiczną klawiaturą. Pewna praca i duży zasięg. Niestety, bez podświetlania klawiszy.

Pilot - Dobry sterownik z ergonomiczną klawiaturą. Pewna praca i duży zasięg. Niestety, bez podświetlania klawiszy.

Szkoda jedynie, że nie ma cyfrowego wyjścia wideo, w które wyposażane są zdecydowanie droższe modele tego producenta. Podstawową nowością w odtwarzaczach Pioneera jest jednak możliwość odtwarzania plików DivX i Xvid. Wprawdzie standardowe oprogramowanie odtwarzacza DV-575A nie pozwala na wyświetlanie polskich napisów, lecz stworzone przez społeczność internetową, chociaż nieautoryzowane przez producenta, pozwala usunąć tę niedogodność. A to dzięki wyposażeniu DV-575A w dobrze znany z innych stacjonarnych odtwarzaczy DivX dekoder firmy MediaTek. Jednak z nowym oprogramowaniem urządzenie nie do końca pracuje poprawnie przy prezentacji polskich napisów. W przypadku plików .txt napisy cały czas pozostają na ekranie do momentu pojawienia się kolejnej kwestii wypowiadanej przez aktorów. W przypadku formatów .smi i .srt nie ma podobnych problemów i wszystkie napisy odtwarzane są poprawnie.

Pod względem dźwiękowym urządzenie wypada bardzo dobrze. Przekaz jest wyrównany tonalnie. Brzmienie zyskuje większą głębię i lepszą dynamikę po umieszczeniu w czytniku płyt DVD-Audio lub SACD. Szczególnie dobrze wypada ten ostatni format, uwypuklając w pełni możliwości muzyczne odtwarzacza.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD/DivX

Cena 999 zł

Dystrybutor DSV, http://www.dsv.com.pl

Wymiary 42 x 5,5 x 24,3 cm

Waga 2,1 kg

Funkcje equalizer, odtwarzanie MP3, JPEG, WMA, DivX, tryb dźwięku przestrzennego dla zestawów dwukanałowych, progresywne skanowanie, wygaszanie wyświetlacza, odtwarzanie DVD-Audio, SACD

Złącza kompozyt, S-Video, Euroscart, komponent, wyjście cyfrowe elektryczne i optyczne, analogowe 5.1

Dlaczego

Obraz o doskonałym wypełnieniu detalami i świetnej ostrości. Dobra jakość dźwięku, niedopracowane wyświetlanie napisów przy odtwarzaniu DivX.

Główni rywale

Onkyo DV-SP502 1799 zł

Bardzo dobra jakoś obrazu po włączeniu progresywnego skanowania. Dobra jakość dźwięku. Nie czyta polskich napisów przy odtwarzaniu DivX.

Harman/Kardon DVD 22 1549 zł

Prawdziwie kinowy obraz i potężne brzmienie. Nietuzinkowy wygląd, solidna budowa, lecz nie czyta DivX-ów.


Zobacz również