Pioneer NS-DV1000

Nietypowe combo dla wymagających z zasobnym portfelem.

Nietypowe combo dla wymagających z zasobnym portfelem.

Trzy tysiące złotych to kwota, jaką jest w stanie zaakceptować przeciętny użytkownik decydujący się na zakup zestawu kina domowego. Czasami producent prezentuje combo kilkakrotnie droższe instalując w nim najlepsze elementy, jakie często znajdują się w "klockach" sprzedawanych pojedynczo. Takie combo stworzył właśnie Pioneer. Jest ono nietypowe jeszcze z innego powodu - to jedyny zestaw zintegrowany, który odtwarza płyty SACD i DVD Audio.

Ciekawych i niecodziennych elementów jest zresztą więcej. Zaskakujący jest mechanizm ładowania płyt. Płyta czołowa amplitunera z DVD nie kryje przycisków i otworów, gdzie można by umieścić krążek. Aby dotrzeć do szuflady, należy nacisnąć na pilocie lub górnej pokrywie obudowy guzik, który bezszelestnie przesuwa przedni panel w dół i odkrywa płytę. Nadal jednak nie ma wyświetlacza.

W komplecie znajdujemy oddzielny ekran na podstawce, który łączymy z combo specjalnym przewodem i ustawiamy w wybranym miejscu. Ekran imponuje grafiką. Podczas wywoływania funkcji pojawiają się trójwymiarowe obrazy w wysokiej rozdzielczości. Setup DVD jest znany z odtwarzaczy DVD Pioneera. Oszczędna w formie, acz bardzo czytelna i przyjazna użytkownikowi oprawa graficzna menu pozwala na szybkie skonfigurowanie niemałej liczby opcji. Jest też kilkanaście pozycji regulacji parametrów obrazu. To zestaw znany chociażby z flagowego modelu DVD 757Ai.

Obudowy wszystkich kolumn (oprócz subwoofera) i jednostki centralnej wykonano z metalu. Kolumienki mają również górne ścianki pokryte materiałem drewnopodobnym wypolerowanym na wysoki połysk. Całość prezentuje się ekskluzywnie, stosownie do ceny... Walorów brzmieniowych nie można już uznać za równie udane. Zważając na cenę, brakuje wyrafinowania brzmieniowego, pełni i siły wysokich tonów. Średnica również nie stanowi pewnego punktu programu. Powoduje to, że przekaz jest w miarę wyrównany, jednak bezbarwny i suchy. Świetny za to jest obraz. Zasługuje na najwyższe noty. Duża w tym zasługa przetworników znanych już z bardzo udanych odtwarzaczy DVD tej firmy i wyjścia Scart z RGB.

Informacje

Typ combo

Cena 9999 zł

Dystrybutor DSV, http://www.dsv.com.pl

Funkcje kilka trybów DSP, odtwarzanie MP3, radio z RDS i pamięcią 30 stacji, DPL II, SACD, DVD Audio, rozbudowana regulacja obrazu, dekodery DD, DTS, Virtual 6.1

Złącza 5 kompletów RCA stereo, 5x S-Video, 5x kompozyt, Euro (RGB), wejście cyfrowe elektryczne i optyczne, wyjście cyfrowe optyczne


Zobacz również