Pirates of the Carribean

Ta gra zrobi doskonale morskim opowieściom.

Ta gra zrobi doskonale morskim opowieściom.

Podczas gdy lada chwila na nasze ekrany trafi Pirates of the Carribean, Akella we wspólpracy z Disney Interactive przygotowuje komputerową grę RPG osadzoną w realiach filmu z Johnnym Deppem i Orlando Bloomem.

Początkowo gra miała nosić tytuł Sea Dogs II, jednak producenci skorzystali z okazji, jaka nadarzyła się przy wejściu na ekrany filmu i "podciągnęli" pod nią swój projekt. Pirates of the Carribean są bardzo luźno związani z fabułą filmu - co nie dziwi, biorąc pod uwagę, jak doszło do ich związania z nową produkcją Disneya. W grze wcielasz się w dowódcę niewielkiego statku, który sprytem i siłą pomnaża swój majątek, aby dorównać potęgą najsłynniejszym wilkom morskim. Od ciebie zależy, czy zostaniesz kupcem, najemnikiem czy piratem. Możesz handlować, łupić statki, kupować większe okręty, najmować ludzi.

Autorzy dopracowali grafikę - zobaczysz nastrojowe zachody słońca, a także groźne burze morskie.

Autorzy dopracowali grafikę - zobaczysz nastrojowe zachody słońca, a także groźne burze morskie.

Możesz również walczyć z innymi kapitanami, lecz równie dobrze kupować ich lojalność za brzęczącą monetę. Sama walka jest rozgrywana w czasie rzeczywistym - trzeba będzie zatem w razie potrzeby wykazać się pewną zręcznością. Część rozgrywki, w formie TPP, polega na sterowaniu kapitanem statku. W innych przypadkach dostaniesz do prowadzenia cały okręt. Według zapowiedzi, chociaż zaplanowano wiele misji do zrealizowania (część z nich jest związana z fabułą filmu), zakończenie gry pozostawiono otwarte i będzie ono zależeć tylko od podejmowanych przez ciebie decyzji.

Pirates of the Carribean zapowiada się na miłą i ciekawą grę. Również tutaj wszystko wskazuje na to, że nie zabraknie drobiazgowo przygotowanych lokacji - szczególną uwagę poświęcono realistycznemu oddaniu wyglądu wody. Efektownie też prezentują się bitwy morskie w trójwymiarowej grafice.

Całość zapowiada się obiecująco. Jak będzie w rzeczywistości, przekonamy się już niebawem.

Pirates of the Carribean

Gatunek: RPG

Producent: Akella

Premiera: 14.06.2003

Wrażenia: świetne


Zobacz również