Plebiscyt Produkt Roku 2010 - Wybór Czytelników zakończony - poznaj zwycięzców

Oficjalnie zakończyliśmy plebiscyt na Produkt Roku 2010 - Wybór Czytelników. Emocje były niesamowite, a walka o głosy trwała do ostatniej chwili. Dostaliśmy również całe mnóstwo propozycji hasła reklamowego. Zatem kto wygrał? Zapraszamy do naszego podsumowania.

W tym roku mieliśmy bardzo dużo - ponad 40 - kategorii. Przez dwa tygodnie zbieraliśmy Wasze głosy, aby wyłonić ten jeden, najlepszy Produkt Roku 2010 - Wybór Czytelników. O uznanie uczestników konkursu biły się największe marki takie jak Windows, Facebook, Google czy Sony. Nie zabrakło również polskich produktów, w tym dominatora wśród portali aukcyjnych, serwisu Allegro.pl czy szybkafaktura.pl - nieocenionego pomocnika każdej osoby prowadzącej własną działalność gospodarczą.

Zwycięzcy:
1 miejsce: Allegro.pl

2 miejsce: Windows 7

3 miejsce: Ceneo.pl

Nie będziemy Was jednak trzymać dłużej w napięciu - czas poznać zwycięzcę plebiscytu Produkt Roku 2010 - Wybór Czytelników PC World.

W tegorocznej edycji naszego konkursu zagłosowało prawie 1000 osób. bezapelacyjnym zwycięzcą został portal Allegro.pl, otrzymując tym samym tytuł Produktu Roku 2010 - Wybór Czytelników. Na najpopularniejszy w Polsce serwis aukcyjny głosowało aż 85% czytelników.

Drugie miejsce zajął Windows 7, który znalazł uznanie u 72%, a na najniższym stopniu podium znalazło się Ceneo - 66% głosów. Na podium stanęły aż dwa polskie produkty, co niewątpliwie cieszy. Warto nadmienić, że 24 godziny przed zamknięciem głosowania na trzecim miejscu znajdował się Microsoft Office 2010, który w ostatecznym rozrachunku przegrał o zaledwie 27 głosów!

Jeden z głównych pretendentów do tytułu - serwis społecznościowy Facebook - znalazł się na piątej pozycji, tuż przed Dokumentami Google. Pierwszego przedstawiciela kategorii "sprzęt" znajdziemy dopiero na 10 pozycji, a została nim płyta główna Gigabyte GA-890FXA-UD7. O jej klasie niech świadczy jednak to, że dostała swój głos od prawie 50% czytelników.

Zaskakująco nisko znalazły się również produkty firmy Apple. Choć na świecie panuje istny szał na produkty z jabłkiem w logo, to najwyżej sklasyfikowany Ipad zajął dopiero 25 miejsce wyprzedzając o jedno miejsce i 7 (!) głosów Iphona 4.

W kategorii przeglądarek internetowych konkurencję zmiażdżył Firefox, zdobywając prawie dwa razy więcej głosów, od sklasyfikowanego na drugim miejscu w swojej kategorii, Chrome. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Opera, a stawkę zamknął IE 9 w wersji beta.

Niezwykle ciekawe batalie odbyły się w za to w innych kategoriach. Czempionem wśród programów do edycji wideo został Adobe Premiere Pro CS5 wyprzedzając Sony Vegas Movie Studio HD 10 o zaledwie 7 głosów. W usługach mobilnego dostępu do Internetu Play Online zwyciężył iPlusa o zaledwie cztery głosy. Nic jednak nie pobije kategorii "Programów księgowych online", gdzie walka o trofeum toczyła się niemal do ostatnich sekund, a zwycięski serwis szybkafaktura.pl pobił iKsiegowosc24.pl o jeden głos!

W najbardziej rozrywkowej kategorii "gry" zwyciężyła Cywilizacja 5, która otrzymała 23% głosów. Zaraz za nią uplasowała się Mafia II (20%), a dopiero na najniższym stopniu podium znalazł się główny pretendent do zwycięstwa - Starcraft II: Wings of Liberty (19%).