Pobrałeś nielegalnie film „Wkręceni”? Może cię odwiedzić policja

Mieszkańcy zachodniopomorskiego, którzy pobierali za pomocą torrentów film „Wkręceni” mogą spodziewać się wizyty policji.

Szczecińska prokuratura prowadzi śledztwo skierowane przeciwko internautom, którzy w połowie 2014 roku pobrali za pomocą torrentów (a więc także udostępnili) film „Wkręceni”. Podobno na liście osób, do których zapukać ma policja jest 2600 mieszkańców województwa zachodniopomorskiego. Jeżeli jesteś jedną z nich spodziewaj się, że przy okazji takiej wizyty zabrany zostanie twój komputer w celu jego dokładnego sprawdzenia i zabezpieczenia ewentualnych dowodów.

Pamiętaj, że za nielegalne rozpowszechnianie treści chronionych prawem autorskim grozi grzywna i kara pozbawienia wolności na okres nawet 2 lat. Ponadto (czego doświadczysz od razu) biorąc pod uwagę dotychczasowe praktyki stosowane przez śledczych możesz być raczej pewien, że pozbędziesz się komputera na wiele miesięcy. To zaś w przypadku osób wykorzystujących go również do pracy może być naprawdę bardzo bolesne.

Zobacz również:

Przy tej okazji warto przypomnieć, że przeciwko tego typu praktykom wypowiedział się kilka miesięcy temu Rzecznik Praw Obywatelskich, który uznał, że zatrzymywanie całego sprzętu komputerowego jest zbędne.


Zobacz również