Premier DC-6330 - Pionier w swojej klasie

Zaskakująco dobrze wypadł 6 megapikselowy model mniej znanego w Polsce producenta aparatów.

Zaskakująco dobrze wypadł 6 megapikselowy model mniej znanego w Polsce producenta aparatów.

Tak duża rozdzielczość to jeszcze rzadkość w amatorskich aparatach kompaktowych. Tajwański producent cyfrówek zdecydował się jednak na użycie jeszcze mało rozpowszechnionego sensora rejestrującego obraz o wymiarach 2816 x 2112 pikseli.

Aparat jest niewiele większy od zwycięskiego Ixusa - niewielką obudowę dosyć starannie wykonano z metalu. Z tyłu do DC-6330 został wbudowany duży, aż dwucalowy monitor LCD. Nie jest on wprawdzie przesadnie dużej rozdzielczości, ale pozwala na wygodny podgląd zarówno fotografowanej sceny, jak i wykonanych ujęć (czasem zdarza się, że znacznie lepiej wyświet-lany jest obraz w trybie odtwarzania).

Premier uruchamia się bardzo szybko - już po ok. 1,9 s. Obsługa urządzenia jest przyjazna użytkownikowi - do nawigacji menu oraz większości nastaw służy zespolony czterokierunkowy przełącznik, w środku którego umieszczono przycisk wykonawczy (set). Zmianę ogniskowej wykonuje się za pomocą przycisków umieszczonych pod kciukiem prawej ręki fotografującego (takie rozwiązanie uznajemy jako najlepsze). Na górze cyfrówki znajduje się typowe dla zaawansowanych cyfrówek koło trybów pracy. Można za jego pomocą ustawić żądaną preselekcję lub program (zdjęcia nocne, sportowe i portretowe).

Dane techniczne

Cena:1799 zł

Rozdzielczość: 2816 x 2112 (6 mln pikseli)

Ogniskowa: 35-105 mm

Jasność obiektywu: 1:2,8-4,7

Wielkość: 94 x 63 x 35 mm

Waga: 180 g

Karta pamięci: SD/32 MB

Czułość: 50/100/200 ISO


Zobacz również