Projektor 3M S20

Projektor biznesowy, na którym można także okazjonalnie obejrzeć film.

Projektor biznesowy, na którym można także okazjonalnie obejrzeć film.

S20 to kolejny projektor 3M, który ma obudowę zaprojektowaną w pracowniach Pininfariny. Widocznie konstrukcja przypominająca lornetkę spodobała się klientom, skoro występuje nie tylko w urządzeniach typowo domowych (model H10), ale i biznesowych. Poza podobieństwem stylistycznym modele H10 i S20 nie mają wiele wspólnego. S20 wyposażono w panele LCD o tradycyjnych proporcjach 4:3 i rozdzielczości SVGA. Jak na model do kina domowego, urządzenie dysponuje nieco za słabym kontrastem 250:1. Projektor generuje jednak obraz o wysokiej jasności 1600 ANSI lumenów, przez co dobrze radzi sobie z wyświetlaniem filmów w umiarkowanie nasłonecznionych pomieszczeniach. Odtwarzacz DVD najlepiej podłączyć do projektora S20 za pośrednictwem gniazd komponentowych.

Pilot stylistyką i jakością użytych materiałów nie dorównuje projektorowi. Wygoda obsługi poprawna.

Pilot stylistyką i jakością użytych materiałów nie dorównuje projektorowi. Wygoda obsługi poprawna.

Te zrealizowano na złączach RCA, a nie jak to najczęściej w biznesowych projektorach bywa, przejściówce VGA/komponent. Duża liczba gniazd jest zresztą mocną stroną S20. Oprócz komponentu, na tylnym panelu znajdziemy także złącza: S-Video, kompozyt, VGA oraz wyjście VGA do podłączenia podręcznego monitora (przydatne podczas prowadzenia prezentacji). Podczas oglądania filmów lampę projekcyjną najlepiej ustawić w trybie ekonomicznym. Wtedy jasność spada do 1300 ANSI lumenów, jednak poprawia się reprodukcja ciemnych barw i jednocześnie spada hałas generowany przez układ chłodzenia. Projektor jest cichy, co sprawia, że podczas oglądania filmów nie denerwuje nas głośna praca. Istotnym ułatwieniem obsługi, które ucieszy polskiego użytkownika, jest całkowite spolszczenie bogatego w opcje menu. Znajdziemy w nim m.in. uruchamianie progresywnego skanowania (wyraźniepoprawia stabilność, spójność i detaliczność obrazu), a także zaawansowaną regulację gamma oraz barw (temperatura, proporcje kolorów podstawowych). Po dokładnej regulacji sekcji wideo, uzyskamy poprawnie zbalansowane barwy. Jedynie odcień bieli pozostaje przesunięty nieco w stronę żółci. Obraz, pomimo stosunkowo niskiej rozdzielczości, jest spójny, a poszczególne linie nie rozchodzą się.

Informacje

Typ projektor LCD 4:3

Cena 7160 zł

Wymiary 32,9 x 10,7 x 24,3 cm

Waga 3,1 kg

Dystrybutor 3M http://www.3m.pl

Funkcje stopklatka, zoom, projekcja tylna, odwrócona, profile kolorów, wybór proporcji ekranu, korekta geometrii w pionie, progresywne skanowanie, tryb pracy ekonomicznej

Złącza S-Video, kompozytowe, VGA, komponent, szeregowe, USB, wyjście VGA, wejście i wyjście audio

Trwałość lampy 2000 godz.

Kontrast 250:1

Głośność 29 dB


Zobacz również