Razer Copperhead

Uniwersalny gryzoń dla graczy, zarówno prawo-, jak i leworęcznych osób, o niebywałej szybkości i precyzji działania.

Uniwersalny gryzoń dla graczy, zarówno prawo-, jak i leworęcznych osób, o niebywałej szybkości i precyzji działania.

Odpowiedź firmy Razer na nowy model myszy dla graczy Logitech G5, pracujący z rozdzielczością 2000 CPI, była bardzo szybka. Razer Copperhead również dysponuje laserowym czujnikiem Razer Precision, oraz oferuje rozdzielczość 2000 CPI. Popracowano również nad szybkością komunikacji myszy z komputerem przez port USB, która w wypadku konkurencyjnego modelu G5 wynosi 500 Hz. Pod tym względem Razer bije konkurenta na głowę, oferując maksymalną częstotliwość 1000 Hz, co powoduje, że czas opóźnień jest bardzo krótki i wynosi 1-2 ms. Jednakże producent ostrzega, że w tym trybie pracy na niektórych komputerach procesor może być bardzo obciążony, a system zachowywać się niestabilnie.

U nas ten problem nie występował, mysz bez problemu pracowała przy rozdzielczości 2000 dpi i częstotliwości komunikowania się z komputerem 1000 Hz. Pisząc o parametrach pracy, trzeba wspomnieć, że Copperhead dysponuje kilkoma trybami ustawień, pomiędzy którymi możemy się przełączać programowo i sprzętowo. Mysz wyposażono w aż siedem przycisków, z których cztery umieszczono po bokach, po dwa z każdej strony. Z uwagi na uniwersalny profil, to idealne rozwiązanie zarówno dla osób prawo-, jak i leworęcznych.

Oprogramowanie

Mysz działa precyzyjnie i szybko, osoby nieprzyzwyczajone do takiej precyzji w odwzorowaniu najmniejszych poruszeń mogą mieć kłopoty w posługiwaniu się nią. Przydaje się dołączone oprogramowanie, które umożliwia dostosowanie pracy myszy do własnych potrzeb. Można ustawiać zarówno częstotliwość komunikowania się z komputerem, jak i rozdzielczość lub czułość myszy w pionie i poziomie. Utworzone profile ustawień (do pięciu) możemy wybierać bez uruchamiania konfiguratora, przyciskiem na spodzie myszy. Pod tym względem o wiele wygodniejsze jest rozwiązanie Logitecha, z dwoma przyciskami + oraz -, umieszczonymi obok rolki.

Informacje Multimedia Vision, tel. (22) 3389000, http://www.mmv.pl

Cena 279 zł


Zobacz również