Ricoh Caplio G4

Zwycięzca w kategorii do 1500 zł. Ten aparat to prawdziwy szybki Bill.

Zwycięzca w kategorii do 1500 zł. Ten aparat to prawdziwy szybki Bill.

Ten trzymegapikselowy kompakt z trzykrotnym zoomem optycznym nie robi dużego wrażenia, gdy bierzemy go do ręki. Oszczędna, prosta obudowa z zaokrąglonym jednym brzegiem sprawia wrażenie, jakby projektanci nie mogli się zdecydować, czy lubią aparaty kanciaste, czy opływowe.

Po raz pierwszy aparat zaskakuje po naciśnięciu guzika "power". Chwilę po tym, jak obiektyw się wysunie, już można "strzelać" - start zajmuje zaledwie 2 s. Drugim zaskoczeniem jest szybkość, z jaką aparat reaguje na naciśnięcie spustu migawki. Według producenta wynosi on 0,14 s i jest to, jak twierdzi, najszybciej reagujący aparat cyfrowy. Nie jest to prawda, bo na przykład Canon EOS 1Ds reaguje w 0,1 s. Ale kosztuje 8 tys. USD. Wyraźnie widać, że G4 leży na zupełnie innej półce cenowej i owe 0,14 s na niej to spory wyczyn. Za to Ricohowi należy się ogromna pochwała.

Ponadto bardzo wartościowa jest funkcja makro, charakterystyczna dla aparatów tej firmy. Zdjęcia można robić nawet z odległości 1 cm. Jeśli ktoś lubi podglądać mrówki, to Caplio G4 bardzo mu w tym pomoże. Jeśli od aparatu oczekujemy, że będzie robił dobre zdjęcia, a nie musi przy tym być szczytem osiągnięć designerskich, to Caplio G4 pasuje jak ulał.

Plusy:

- szybki start

- szybka reakcja na naciśnięcie spustu

- dobry tryb makro

Minusy:

- niezbyt porywający wygląd

Informacje: http://www.alstor.com.pl

Cena: 1449 zł


Zobacz również