Rozmowa z Pawłem Marchewką

W trakcie targów GC zapytaliśmy Pawła Marchewkę (szefa Techlandu), jakim zainteresowaniem cieszy się wśród odwiedzających nasz rodzimy Chrome.

W trakcie targów GC zapytaliśmy Pawła Marchewkę (szefa Techlandu), jakim zainteresowaniem cieszy się wśród odwiedzających nasz rodzimy Chrome.

Paweł Marchewka: Zainteresowanie Chromem jest bardzo duże. Mieliśmy kilka takich nalotów na stoisko, tak że sami nie mogliśmy się na nim pomieścić. Był problem ze sprawdzaniem tasiemek z ratingiem, a trzeba tu na to uważać, zwłaszcza że jesteśmy blisko informacji (tasiemki z ratingiem wskazywały ograniczenia dostępu związane z wiekiem gracza - przyp. red).

GameStar: Kiedy odbędzie się zachodnia premiera Chrome?

Paweł Marchewka: Zachodnia premiera będzie miała miejsce 20 września w większości krajów. W kilku premiery zostaną zapewne opóźnione, ale to zależy od tego, do kiedy wydawcy zdążą wykonać lokalizację.

GameStar: Czy wersja zachodnia będzie się znacznie różnić od polskiej?

Paweł Marchewka

Paweł Marchewka

Paweł Marchewka: Tak, będzie troszeczkę zmian związanych głównie z kompatybilnością gry i poprawek zgłoszonych przez użytkowników polskiej wersji. Po jej wydaniu okazało się bowiem, że Chrome engine ze względu na dodatki przygotowane specjalnie na potrzeby Chroma sprawiały kłopoty z kompatybilnością. W wersji zachodniej będzie też kilka dodatków związanych z grafiką i swobodą gracza. Wszystko to będzie oczywiście dostępne dla polskich użytkowników, zupełnie za darmo, do pobrania z naszej strony lub w specjalnym patchu na płycie CD.

GameStar: Jakie są losy waszego innego projektu - gry rajdowej Xpand Rally?

Paweł Marchewka: Xpand Rally ostatnio było poważnie spowolnione. Natomiast praktycznie od początku września rusza cały team Chrome, który będzie pracował nad Xpand Rally. Prace będą się posuwały bardzo szybko. Chcemy wydać grę przed gwiazdką, w Polsce i w większości krajów na świecie.


Zobacz również