Samsung HT-DM550

Efektowny, nowoczesny wygląd z obowiązkowymi neonowymi wstawkami.

Efektowny, nowoczesny wygląd z obowiązkowymi neonowymi wstawkami.

Samsung w sezonie jesień-zima wprowadził dwa nowe zintegrowane zestawy kinowe. Testowaniu poddaliśmy droższy. Wygląd jednostki centralnej podąża za trendami rynkowymi większości nowych amplitunerów, odtwarzaczy DVD i combo - ma bowiem lustrzane przednie panele. To designerski megahit ostatnich miesięcy, co nie oznacza, że takie rozwiązanie jest idealne. Jeśli ktoś już zdecyduje się na zakup takiego cacuszka, musi się liczyć z codziennym przecieraniem go i obsługą w rękawiczkach (by nie zostawiać odcisków palców). Model Samsunga spełnia jeszcze jedno kryterium dzisiejszego powodzenia na rynku - jest płaski. HT-DM550 wygląda zgrabnie i starannie. Irytuje tylko jeden szczegół. Pokrętło głośności i włącznik sieciowy mają obwódki emanujące silnym, błękitnym światłem. To tzw. efektowny bajer, jednak przydałaby się możliwość jego dezaktywacji. Jeśli ktoś ustawi combo na półce pod telewizorem, to błękitny obłok pod ekranem będzie skutecznie rozpraszał jego uwagę.

Ma sporo klawiszy, wiele z nich ukryto pod odsuwaną klapką. Po kilkudniowym treningu można się przyzwyczaić do sterownika.

Ma sporo klawiszy, wiele z nich ukryto pod odsuwaną klapką. Po kilkudniowym treningu można się przyzwyczaić do sterownika.

Zainstalowane w urządzeniu dekodery to standard - DD 5.1, DTS i DPL II. Rozczarowuje budowa kolumn. Obudowy wykonano z przeciętnej jakości plastiku, a precyzja ich wykończenia pozostawia nieco do życzenia. Kolumienki są bardzo lekkie, co może spowodować rezonowanie obudowy. Subwoofer jest pasywny, lecz to już mniejszy minus, o ile oczywiście końcówka mocy przydzielona mu w amplitunerze będzie wystarczająco wydajna. Po uruchomieniu systemu nasze obawy zostały rozwiane. Brzmienie satelit było dość przyjemne i pozytywnie zaskoczyło. "Atak Klonów" zabrzmiał efektownie. Dźwięk towarzyszący przelatującym statkom kosmicznym wyciskał z subwoofera maksimum jego możliwości. A te może nie są powalające, lecz bas jest wyraźnie odczuwalny i powinno go wystarczyć do odpowiedniego nagłośnienia średniej wielkości pomieszczenia. Także satelitki grają dynamicznie, pełnym dźwiękiem. Pomagają im w tym wydajne końcówki mocy, które nie kapitulują nawet przy wysokim wysterowaniu. Jakość obrazu jest gorsza niż dźwięku. Ostrość nie sprawia zawodu, jednak detaliczność i kontrastowość wizji nie stanowią najmocniejszej strony urządzenia. Jako urządzenie współpracujące ze średniej jakości telewizorem, ten model Samsunga sprawdzi się jednak całkiem dobrze.

Informacje

Typ combo

Cena 2599 zł

Dystrybutor Samsung Electronics Polska, http://www.samsung.pl

Funkcje kilka trybów DSP, kompresja dynamiki, odtwarzanie MP3, radio z RDS z pamięcią 30. stacji, DPL II

Złącza kompozyt, S-Video, Euro (RGB), wejście cyfrowe optyczne, dwa wejścia analogowe audio


Zobacz również