Samsung stawia na lepszy dźwięk. Inwestuje 8 mld USD w zakup firmy Harman

Firma Harman została przejęta przez Samsunga. Możemy spodziewać się rozszerzenia koreańskiej oferty audio m.in. w elektronice konsumenckiej.

Samsung kupuje firmę Harman

Samsung poinformował o zakończeniu transakcji przejęcia firmy Harman International Industries Incorporated, która znana jest z wysokiej jakości rozwiązań audio dla różnych platform dostarczanych m.in. pod markami Harman Kardon, JBL i Lexicon. Inwestycja ta zamknęła się w kwocie 8 miliardów dolarów.

Przejęcie firmy Harman - główny cel

Samsung inwestując tak pokaźną kwotę ma na celu przede wszystkim ostro powalczyć o dynamicznie rozwijający się rynek samochodowych rozwiązań audio. To bardzo łakomy kąsek: do 2025 roku jego wartość ma wzrosnąć do 100 miliardów dolarów.

Zobacz również:

Co ze smartfonami?

Oczywiście inwestycja nie jest nastawiona wyłącznie na rynek samochodowy, co oznacza, że nowe rozwiązania audio trafią także na inne platformy Samsunga. Możemy się więc spodziewać m.in. lepszego dźwięku w smartfonach koreańskiej firmy a także szeregu nowych towarzyszących im gadżetów audio. Oczywiście możemy też liczyć na współpracę w znacznie większym zakresie pomiędzy smartfonami Samsunga i systemami samochodowymi.


Zobacz również