Shadows of Undrentide

Czy rozszerzenie do NWN pomoże grze zdobyć popularność?

Czy rozszerzenie do NWN pomoże grze zdobyć popularność?

Neverwinter Nights nie odniosło takiego sukcesu, na jaki liczyli twórcy. Rozsądnym wyjściem byłoby w takiej sytuacji sięgnąć do wypróbowanych metod tworzenia komputerowych RPG, zastosowanych na przykład w Planescape: Torment czy Baldur's Gate 2. Producenci poszli jednak w zaparte, próbując dodać grze popularności przez wydanie dodatku Shadows of Undrentide.

Głównym motywem jest wyprawa w poszukiwaniu czterech skradzionych artefaktów, które Harfiarze ukryli w miasteczku Hilltop. Są nimi zainteresowani między innymi Czerwoni Czarodzieje z Thay i inne organizacje. W dodatku, prócz głównego wątku, pojawi się ogromna liczba dodatkowych misji. Grę wzbogacono w nowe elementy z gry fabularnej Dungeons and Dragons, między innymi w zaawansowane profesje, umiejętności, ponad 30 nowych atutów i 50 zaklęć. Aby skorzystać z zalet zaawansowanej profesji, trzeba będzie spełnić określone wymagania odnośnie do umiejętności i klas postaci.

Niestety, grafika, poza dodaniem nowych scenerii, pozostała kanciasta i sztuczna. Trudno też przewidzieć, czy zalety dodatku przyćmią fakt, że grze po prostu brakuje wdzięku i klimatu.

Shadows of Undrentide

Gatunek: RPG

Producent: Atari/Floodgate

Premiera: czerwiec 2003

Wrażenia: przeciętne


Zobacz również