Sony Cyber-shot DSC-V3

Kolejny model zaawansowanego kompaktu, uzbrojonego tym razem w matrycę CCD o rozdzielczości przeszło 7 milionów pikseli.

Kolejny model zaawansowanego kompaktu, uzbrojonego tym razem w matrycę CCD o rozdzielczości przeszło 7 milionów pikseli.

Następca wprowadzonego w 2003 roku modelu DSC-V1 został oznaczony jako DSC-V3 (duet V1 i V2 mógłby się źle kojarzyć).

Aparat zastępuje wysłużoną już pięciomilionówkę V1, ale różni się od niej znacznie budową. Przede wszystkim japońscy konstruktorzy wyposażyli V3 w rękojeść znacznie zwiększającą wygodę trzymania aparatu. Zmieniono miejsce wbudowania lampy błyskowej - w pierwszym modelu z serii V odchylany moduł flesza umieszczono na skraju obudowy, co mogło spowodować jej przypadkowe zablokowanie palcem podczas fotografowania (gdy trzyma się aparat oburącz). W nowej wersji kompaktu Sony moduł lampy znajduje się tuż nad obiektywem, w środkowej części korpusu. Ostatnią istotną zmianą w budowie jest zastosowanie znacznie większego wyświetlacza - miejsce 1,5-calowego zajmuje teraz 2,5-calowy ekran LCD.

Sterowanie V3

Aparat zalicza się do grona cyfrówek przeznaczonych dla zaawansowanego użytkownika. Pozwala w dużym stopniu sterować swoimi ustawieniami (są np. priorytety migawki i przesłony), rejestruje zdjęcia w bezstratnych formatach (TIFF i RAW) oraz umożliwia podłączenie zewnętrznej lampy błyskowej.

Następca V1 dysponuje optyką o identycznych parametrach, jak poprzednik. Jest to czterokrotny zoom, odpowiadający tradycyjnemu obiektywowi 34-136 mm. Najkrótsza ogniskowa jest dosyć typowa i często spotykana w tej klasie aparatów. Obiektyw nie pozwala jednak na obejmowanie tak szerokich planów, jak optyka opisywanego w poprzednim numerze, nieco droższego Nikona 8400.

Poprawa jakości

W porównaniu z poprzednikiem cyfrówka wypadła lepiej w teście. Znacznie wzrosły oceny w próbie odwzorowywania szczegółów w światłach i cieniach. Niestety, na średnim poziomie pozostała ostrość obrazu i dość słabo działa funkcja automatycznego balansu bieli.

Informacje Sony

tel. (22) 5202401

http://www.sony.pl

Cena 3499 zł


Zobacz również