Sony DVP-NS930V

Odtwarzacz DVD, ze świetną sekcją wideo, nadający sią do współpracy z wysokiej jakoąci telewizorami i projektorami.

Odtwarzacz DVD, ze świetną sekcją wideo, nadający sią do współpracy z wysokiej jakoąci telewizorami i projektorami.

DVP-NS930V to topowy model Sony z oferty urządzeń QS, czyli jeszcze nie najwyższej, ale już średniej półki. Urządzenie jest wykonane bardzo starannie. Przód obudowy wykonano ze szczotkowanego aluminium, a stylistykę dopasowano do nowoczesnych wnętrz. Odtwarzacz wyposażono w niebywałą liczbę procesorów poprawiających jakość obrazu. I dlatego właśnie sekcja wideo jest najmocniejszą stroną tego modelu Sony.

Dobra jakość użytych materiałów. Wygodna obsługa. Brakuje tylko podświetlanych klawiszy.

Dobra jakość użytych materiałów. Wygodna obsługa. Brakuje tylko podświetlanych klawiszy.

Układ progresywnego skanowania działa zarówno z sygnałem PAL, jak i NTSC. 12-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy dysponuje bardzo dobrymi parametrami 12-bit./108 MHz. W obróbce obrazu wspiera go procesor Analog Devices odpowiadający za redukcję szumów i wygładzanie krawędzi. Ewentualne objawy kompresji zniwelujemy, uruchamiając filtr blokowy. To jednak nie koniec możliwości poprawiania obrazu, bowiem w menu ekranowym znajdziemy kilka predefiniowanych charakterystyk obrazu oraz całą gamę funkcji pozwalających na precyzyjne, samodzielne ustawienie jego parametrów. Obraz jest doskonały, o charakterze wybitnie kinowym. Przejścia tonalne są płynne i miękkie, zaskakuje duża głębia obrazu. Warto także zwrócić uwagę na doskonałą czerń i plastyczne barwy. Sekcja dźwiękowa w stosunku do tańszych modeli została wzbogacona w możliwość odtwarzania płyt SACD (dwu- i wielokanałowych). Podczas ich słuchania można odłączyć obwody wideo, co ma wpłynąć na poprawę brzmienia. Jednak po rezygnacji z wizji w trakcie odsłuchów istotnych różnic nie zarejestrowaliśmy. Brzmienie jest wyrównane i rzetelne, chociaż przy słuchaniu krążków CD wypada nieco technicznie i mało intrygująco. Dźwięk jest przekazywany bez większych emocji, starannie, lecz bez polotu. Umieszczenie w napędzie płyty SACD powoduje istotną zmianę. Przekaz staje się żywszy, scena lepiej wypełniona, a bas bardziej konturowy i dynamiczny. Najlepiej odtwarzacz Sony sprawdzi się jednak w wielokanałowych realizacjach kinowych, gdzie pozwala precyzyjnie lokalizować dźwięki w przestrzeni i tworzy spójną, szeroką scenę wciągającą widza w wir akcji.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD

Cena 1999 zł

Dystrybutor Sony Poland http://www.sony.pl

Wymiary 43 x 7,7 x 25,7 cm

Waga 2,8 kg

Funkcje odtwarzanie MP3, JPEG, rozbudowana sekcja regulacji parametrów obrazu i dźwięku, zoom, progresywne skanowanie, SACD

Złącza kompozyt, S-Video, 2 Euroscart, wyjście cyfrowe elektryczne i optyczne, komponent, stereo RCA, analogowe 5.1

Dlaczego

Bardzo dobra jakość obrazu. Doskonale pracujące progresywne skanowanie, dobry partner do projektora. Brzmieniowo najlepiej wypada w kinie domowym.


Zobacz również