Star Wars: Rogue Squadron

Ten przewodnik jest kierowany do wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen, a w szczególności miłośników gry Star Wars: Rogue Squadron. Znajdziecie tutaj, klawiszologię, rady, opisy wszelkich pojazdów, misji (także jak je przejść) i broni. Jednym Słowem prawdziwe kompendium wiedzy.

Ponownie witam Was, fanów Gwiezdnych Wojen. Tym razem, zagłębię się w tajniki gry Star Wars: Rogue Squadron. Znajdzecie tutaj, klawiszologię, opisy wszelkich pojazdów, misji (także jak je przejść), opisy broni oraz galerię screenów. Tak więc bez owijania w bawełnę, przechodzę do sedna sprawy.

KLAWISZOLOGIA

Jako, że nie posiadam dobrego joya, ani dobrego pada, przyzwyczaiłem się do gry na klawiaturze. Niektórzy powiadają, że najlepiej się gra joystickiem – a najlepiej takim z Force Feedback.

Spacja , 0 (klawiatura numeryczna) lub Ctrl – Wystrzał z broni podstawowej

Alt lub Enter – Wystrzał z drugorzędnej broni

4, lewa strzałka, lub J - Skręt w lewo

6, prawa strzałka, lub L – Skręt w prawo

2, dolna strzałka lub K – Lecimy w dół

8, górna strzałka, lub I – Lecimy w górę

W – Dopalacz; przyśpiesza pojazd.

S – Hamulec; spowalnia pojazd

A – Lewy hamulec (Airspeeder);

D – Prawy hamulec (Airspeeder)

E – Obrót; nie działa z airspeederem. Używaj z klawiszami kierunku.

Puść klawisz, aby powrócić do normalnej pozycji.

F – Funkcje specjalne; np. w X-wingu składa skrzydła, co pozwala na szybszy lot

(nie można wtedy używać broni).

X – Zmiana trybu strzelniczego; zmienia prędkość ognia, kosztem jego siły.

Esc – Pauza

~ - Zmiana rzutów kamery

Home -Widok z przodu

End – Widok z tyłu

Delete – Widok na lewo

PgDn – Widok na prawo

F1 – Kamera 1

F2 – Kamera 2

F3 – Kamera 3

F4 – Kamera 4

F4 – Kamera 5

F8 – Widok z zewnątrz / od wewnątrz

F12 – Ściągnięcie ekranu (format .bmp)

Z – Kamera zostaje za tobą

TAB – obrót kamerą (używaj z klawiszami kierunku)

Ctrl + J – Włącza / Wyłącza joystick

Ctrl + M – Włącza / Wyłącza mysz

SIŁY REBELII

Pojazdy.

Do wyboru jest ich kilka, a dokładnie pięć. Każdy z nich różni się nie tylko wyposażeniem, ale i także stylem „prowadzenia”. Ale przejdźmy do rzeczy…

X-Wing - Jest tak nazwany ze względu na kształt „dwupłatowych” skrzydeł, które tworzą swoiste „X”. Ten statek jest jednym z najzwinniejszych oraz najniebezpieczniejszych pojazdów Rebelii. Rozkładane podczas walki skrzydła, zapewniają lepszą zwrotność. Podczas normalnego lotu, są one złożone, aby zwiększyć prędkość. Trzeba pamiętać, że wtedy nie można używać broni. X-Wing, jest uzbrojony w cztery działka laserowe, umieszczone na czubkach skrzydeł. Dodatkowym uzbrojeniem, jako broń drugorzędna, jest wyrzutnia torped protonowych. Cały pojazd jest wzmocniony tytanowo – stalowym pancerzem oraz tarczą siłową. Dzięki temu może on przyjąć kilka uderzeń i dalej lecieć.

A-Wing - Jest to najszybszy myśliwiec sił Rebelii. Jest zdolny prześcignąć większość statków Imperium. Dlatego też, jest wręcz idealny na misje typu „atak i ucieczka”. Uzbrojony jest w dwa działka laserowe i rakiety samonaprowadzające. Mimo, że świetnie nadaje się do walk powietrznych, jego stosunkowo słaby pancerz, czyni go łatwym celem. Ta niedogodność jest zrekompensowana dużą prędkością i zwrotnością.

Y-Wing - Ta krzyżówka pomiędzy myśliwcem i bombowcem, stanowi podporę armii rebeliantów. Jego większa, a co za tym idzie cięższa konstrukcja, czyni go swoistym „niedźwiedziem”. Mimo, że jest ciężko uzbrojony (działko laserowe, działko jonowe i bomby), jest bardzo ospały i mało zwrotny. Jednak gruby pancerz i bardzo silna tarcza siłowa, czyni go „ciężkim orzechem do zgryzienia”. Świetnie nadaje się na ataki na cele naziemne.

Airspeeder - Airspeeder to pojazd, który roboczo nosi nazwę T-47. Eskadra tych „ścigaczy” świetnie spisała się w bitwie na Hoth, gdzie wspomagała ona ewakuację rebeliantów z planety. Airspeeder jest ograniczony do niskich wysokości (nie ma szans na pokazy akrobatyczne). Nie jest także wyposażony w tarcze siłowe. Jednak ze swoim małym rozmiarem i dużą szybkością, czyni go bardzo trudnym celem. Wyposażony jest w standartowe działko laserowe i linkę z harpunem.

V-Wing Airspeeder - Ze swoją lżejszą konstrukcją, V-Wing posiada dużą przewagę, nad T-47. Olbrzymi dopalacz czyni go jeszcze szybszym. Jednak używaj go rozważnie, bo potrzeba trochę czasu, aby się ponownie naładował. Moc działka laserowego jest standardowa. Możesz jednak przyśpieszyć jego działanie klawiszem specjalnym (F). Pamietaj – wtedy się szybko przegrzewa. Nie jest także wyposażony w generator tarcz.


Zobacz również