Submarine Titans

Submarine Titans jest strategią czasu rzeczywistego, która pozwali Ci zostać przywódcą jednej z trzech cywilizacji w stanie wojny: Czarnymi Octopi, Białymi Rekinami, lub Silikonami. Niesamowita grywalność, doskonała grafika, świetnie zaprojektowany interfejs użytkownika, doskonały dźwięk oraz niezwykle interesująca fabuła to tylko nieliczne atuty gry...

Kometa Clark w 2047 roku zmiotła wszystko z powierzchni Ziemi. Przeżyło jedynie kilka tysięcy ludzi, stłoczonych w podziemnych kryptach i na zanurzonych pod wodą obiektach. Natura po raz kolejny okazała się być nieokiełznaną. Ziemię nawiedziła seria wybuchów oraz dwunastoletnia zima, po której nastąpiło gwałtowne ocieplenie oceanów i rozpuszczenie powłok lodowych. Nieliczni szczęśliwcy, którym udało się przeżyć przeklinali dzień swoich narodzin. Ich egzystencja w mgnieniu oka straciła jakikolwiek sens. Więcej szczęścia mieli ci, którzy przeżyli pod wodą. Dno morskie nieznacznie odczuło katastrofę okazując swą litość „bezradnemu człowiekowi”. To co do tej pory znane było jako Armageddon stało się rzeczywistością.

Do 22 wieku dwa narody przeciwstawiały się komecie i walczyły o wznowienie komunikacji z podwodnymi koloniami. Powstały dwie cywilizacje: żądne krwi Białe Rekiny i nastawione pokojowo Czarne Ośmiornice. Biały Rekiny korzystając z zamieszania rozpoczęły przygotowania do zniszczenia Czarnych Ośmiornic. W 2115 roku pewne swojej militarnej potęgi zaatakowały konkurencyjną cywilizację. Tak w skrócie przedstawia się fabuła Submarine Titans. Fabuła, która już na samym początku zaskakuje... oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Środowisko graficzne jest całkowicie trójwymiarowe. Każda mapa ma pięć poziomów głębokości, które odpowiadają maksymalnym odległością pod powierzchnią oceanu. Jednostkę lub strukturę zaznaczasz kilkając na wybrany obiekt lewym klawiszem myszy. Jeśli chcesz wybrać grupę jednostek, należy je zaznaczyć poprzez przeciągnięcie kursora. Już na pierwszy rzut oka widać, że programiści postawili na prostotę i funkcjonalność i bardzo dobrze, bo dzięki temu gra zyskała na wartości.

Jedną z najważniejszych rzeczy w Submarine Titans jest umiejętne zarządzania zasobami. W grze występuje 6 podstawowych surowców: tlen - ekstrahowany z wody za pomocą specjalnej struktury, metal - pobierany z wraków lub złóż, corium - występujący we fragmentach meteorów, złoto - wydzielane z wody, silikon - ekstrahowany z piasku przy pomocy Ekstraktora Silikon oraz energia - pobierana ze złóż metalu.

W ST użytkownik kontroluje pięć odrębnych głębokości. Jej poziom ma bezpośredni wpływ na bitwy, potyczki pomiędzy strukturami obronnymi a wrogimi statkami oraz na ruch pojazdu w terenie. Dzięki zastosowaniu wielu poziomów będziesz mógł użyć ustawień głębokości jako elementu swojej strategii. W niektórych przypadkach okazuje się to kluczem do sukcesu. Na dłuższa metę staje się nieco upierdliwe.

Oprawa audio-wizualna gry reprezentuje przyzwoity poziom. Nie znajdziemy tu żadnych zbędnych wodotrysków, które powszechnie występują w innych tego typu produkcjach. Grafika co prawda nie rozpieszcza ale w tym konkretnym przypadku nie jest to wadą. O ścieżce dźwiękowej mogę powiedzieć tylko tyle, że jest ok.

Pomimo kilku drobnych wad jest to jedna z najlepszych gier w jakie kiedykolwiek grałem. Miła dla oka grafika, przyjemny dźwięk oraz ciekawy scenariusz przyciągnęły mnie przed ekran monitora na wiele długich godzin. Jeśli więc szukasz czegoś dobrego, Submarine Titans będzie doskonałym wyborem.


Zobacz również