Thomson DPL 91VD

Dobrze wyposażony, ale ma niedoskonałości brzmieniowe i wizyjne.

Dobrze wyposażony, ale ma niedoskonałości brzmieniowe i wizyjne.

Combo Thomsona ma dość nietypowy wygląd. Wizualnie wydaje się raczej "ciężkie", chociaż nie zabrakło tu przyjemnych dla oka akcentów z lustrzanymi powierzchniami. Za nieco prowokujący wygląd odpowiedzialne są ostre, kanciaste kształty obudowy. Dzięki takiemu projektowi Thomson może trafić w gusta osób, które są już znudzone podobnymi do siebie jak dwie krople wody "lustrzanymi" modelami konkurentów. Urządzenie jest głębokie, co trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie, aby uniknąć wydatku w postaci nowej szafki. Wyposażenie w dekodery jest standardowe i obejmuje bardzo dobrze działający z nagraniami analogowymi procesor Dolby ProLogic II.

Kosmiczne kształty. Producent przesadził jednak z udziwnieniami, co prowadzi do dezorientacji użytkownika.

Kosmiczne kształty. Producent przesadził jednak z udziwnieniami, co prowadzi do dezorientacji użytkownika.

W menu ekranowym jest niewiele ustawień, co jest typowe dla mniej zaawansowanych zestawów zintegrowanych. Zawiedliśmy się na wyjściu wideo Scart, które nie generuje sygnału w standardzie RGB. Chcąc uzyskać obraz dobrej jakości, trzeba zaopatrzyć się w przewód S-Video. W zestawie znajduje się komplet pięciu identycznych, niewielkich kolumienek satelitarnych i sporych rozmiarów subwoofer pasywny. Kolumny są wykonane starannie, z dobrego tworzywa. Próba zdemontowania maskownic nam się nie powiodła, trudno więc cokolwiek powiedzieć o zainstalowanych tam przetwornikach. Jako funkcja użytkowa na uwagę zasługuje dość rozbudowana sekcja procesora DSP. Pozwala on na dobór kilku programów przestrzennych do określonego trybu nagrania (cyfrowe bądź analogowe), a jego efekty są na tyle ciekawe, że warto z tym dodatkiem poeksperymentować.

Brzmienie systemu jest przeciętne. Nie tak dawno opisywaliśmy zestaw kolumn Thomsona, sprzedawany jako oddzielny produkt, i pamiętamy doskonale grające satelity tego systemu. Tym razem brzmienie jest płaskie, a barwa typowa dla niedrogich, podstawowych zestawów kolumn. Przestrzenność w dużej skali jest tu słabo zauważalna, dźwięk koncentruje się wokół kolumienek. Lepszy jest natomiast bas subwoofera. Nie zatrzęsie on wprawdzie nawet średniej wielkości pokojem, jednak w małych pomieszczeniach sprawdzi się dobrze, oferując zdyscyplinowane i filmowe w swym charakterze niskie tony.

Informacje

Typ combo

Cena 2499 zł

Dystrybutor Thomson Multimedia Polska, http://www.thomson.com.pl

Funkcje kilka trybów DSP, odtwarzanie MP3, radio z RDS i pamięcią 30. stacji, DPL II

Złącza dwa wejścia i wyjścia wideo kompozyt, wejście i wyjście S-Video, Euro, wejście cyfrowe elektryczne i optyczne, wyjście cyfrowe optyczne, dwa wejścia analogowe audio, wyjście linowe audio


Zobacz również