Thomson DTH460

DTH460 to jeden z lepszych odtwarzaczy Thomsona, jakie do tej pory testowaliśmy.

DTH460 to jeden z lepszych odtwarzaczy Thomsona, jakie do tej pory testowaliśmy.

Odtwarzacz stylistyką nawiązuje do powracającej mody na zdecydowane, ostre kształty obudowy.

Mimo odejścia od łukowatych kształtów, pewne modne elementy stylistyczne zostały zachowane. To lustrzany pas plastiku biegnący przez całą długość przedniej ścianki. Przód zdobi jeszcze kilka niewielkich, lecz wygodnych w obsłudze płaskich i wąskich przycisków. Plastikowy front do złudzenia przypomina metal, co dobrze świadczy o wykonaniu i doborze materiałów.

460-ka ma wbudowane dekodery DD 5.1 i DTS z 6-kanałowym wyjściem na tylnej ściance. Odczytuje pliki skompresowane kodekiem MP3, a także wyświetla zdjęcia JPEG zapisane na płytach. Dla osób mających tylko kolumny przednie, miłym dodatkiem okaże się system SRS TruSurround, który pozwoli na uzyskanie ze skromnego zestawu głośników namiastki dźwięku otaczającego. Bardzo dobrze prezentuje się tylny panel złączy.

Jak to u Thomsona. Dziwny kształt, który powoduje, że do nietypowego układu klawiszy należy się przyzwyczaić.

Jak to u Thomsona. Dziwny kształt, który powoduje, że do nietypowego układu klawiszy należy się przyzwyczaić.

Najmocniejszym punktem jest sekcja wideo wyposażona w podwójne gniazda Scart (z RGB), i wyjście komponentowe. Do tego dołączono jeszcze podwójne gniazda kompozytowe i pojedyncze S-Video. Dwa wyjścia cyfrowe audio (elektryczne i optyczne) pozwalają na podłączenie go do dowolnego amplitunera. Wyświetlacz ukryty za warstwą odblaskowego (w trybie uśpienia) plastiku prezentuje napisy w sposób czytelny, tak że nawet z kilku metrów wiemy, który rozdział aktualnie oglądamy.

Dźwiękowo Thomson mile zaskakuje. Brzmienie jest zdecydowane, na pierwszy plan wysuwają się czytelny środek i mocno zarysowany dół. Góra jest delikatna, lecz z jej wycofaniem nie przesadzono. Plany dźwiękowe są rysowane w okolicach kolumn tak, że w zależności od rodzaju użytego sprzętu towarzyszącego można uzyskać lepsze bądź gorsze wrażenie otoczenia dźwiękiem. Obraz prezentuje dobry poziom. Nie zaskakuje niczym szczególnym, nie ma też wyraźnych minusów. Poziom czerni można optymalnie wyregulować, korzystając ze stosownej opcji w menu.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD

Cena 1199 zł

Dystrybutor Thomson Multimedia Polska, http://www.thomson.com.pl

Wymiary 43 x 7,5 x 27,5 cm

Waga 4,6 kg

Funkcje symulacja dźwięku przestrzennego, odtwarzanie MP3, wyświetlanie zdjęć JPEG, przyciemnianie wyświetlacza, regulacja poziomu czerni, dekodery DD 5.1, DTS, pełna konfiguracja dekoderów

Złącza 2 x Euroscart, 2 x kompozyt, S-Video, komponent, analogowe wyjście audio (cinch), analogowe wyjście 5.1, cyfrowe wyjście audio (elektryczne i optyczne)


Zobacz również