Towarzystwo Wzajemnej Adoracji

A może ''Związek Erotomanów Gawędziarzy'' czy też ''Stowarzyszenie Internetowych Zboczeńców''? Praktycznie wszystkie te określenia pasują do najpopularniejszej (i praktycznie jedynej) w Polsce grupy usenetowej, poświęconej tematyce seksu i erotyki - PL.SOC.SEKS.

A może ''Związek Erotomanów Gawędziarzy'' czy też ''Stowarzyszenie Internetowych Zboczeńców''? Praktycznie wszystkie te określenia pasują do najpopularniejszej (i praktycznie jedynej) w Polsce grupy usenetowej, poświęconej tematyce seksu i erotyki - PL.SOC.SEKS.

Jak już zapewne czytaliście w artykule, opisującym technologię Usenetu - grupa dyskusyjna to takie miejsce, gdzie każdy użytkownik Internetu może wypowiedzieć własne zdanie na dany temat lub też przeczytać opinie innych. W przypadku PL.SOC.SEKS nie są to tylko opinie - tu można podzielić się problemami osobistymi (dzięki anonimowości Internetu nikt nie musi wiedzieć kim naprawdę jest osoba pisząca w grupie), szukać wsparcia w trudnych chwilach, poflirtować, poznać nowe osoby, dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o ludziach i o tym, co robią, kiedy wskakują co wieczór pod kołdrę. A przy tym nie kosztuje to tak dużo, jak IRC, wiadomości bowiem można pobrać z serwera raz dziennie, a trwa to jedynie kilka minut.

Osoby, które nie zaglądały na PL.SOC.SEKS przez ponad pół roku, teraz mogą zostać przyjemnie zaskoczone. Jeszcze niedawno grupa była pełna dziecinnych wybryków, niesmacznych zdjęć, nietolerancji, złośliwości i innych negatywnych zjawisk zalewających - przez brak kontroli dostępu - cały Usenet. Nie wiadomo jak i dlaczego, ale sytuacja ta diametralnie zmieniła się. Obecnie swobodnie wypowiadają się tu także geje i biseksualiści, brak kultury i osobiste utarczki należą do rzadkości, słowem - panuje "pozytywny klimat". Zawartość tematyczna grupy jest różnorodna - od bardzo lekkich, żartobliwych pogaduszek z podtekstem erotycznym ("wirtualne podrywanie"), poprzez dyskusje na czysto teoretyczne tematy (ostatnio popularnymi tematami był seks analny, zdrada małżeńska, prostytucja, urozmaicenie seksu w stałym związku), aż do porad przy bardzo osobistych problemach (np. "Jestem nieśmiały, a bardzo podoba mi się jedna dziewczyna - co mam zrobić?"). Słowem - każdy znajdzie tu coś dla siebie. Kilka miesięcy temu, w celu usunięcia z grupy ogłoszeń towarzyskich i flirtów, powołano grupę PL.SOC.SEKS.TOWARZYSKIE. W rzeczywistości jednak nowa grupa nie spowodowała większej zmiany tematyki PL.SOC.SEKS, a wiele osób pisze listy do obu jednocześnie.

Pod koniec sierpnia w pubie Harenda w Warszawie odbyło się spotkanie czytelników PL.SOC.SEKS, na które przybyło kilkadziesiąt osób z całej Polski. Tam po raz pierwszy poznaliśmy się osobiście. Fakt, że taka tyle ludzi przebyło po kilkaset kilometrów samochodami, pociągami, a nawet samolotami, po to tylko by przez parę godzin pośmiać się razem i wypić piwo, świadczy, że PL.SOC.SEKS dla wielu z nas nie jest tylko kolejnym miejscem do poczytania "wypocin o seksie".

Praktycznie każda obecna na PL.SOC.SEKS dama posiada własny "fanklub" utworzony przez panów z PL.SOC.SEKS. Adresy stron klubowych oraz innych stron osobistych poświęconych tematyce związanej z grupą znajdziecie poniżej.

Fanklub Nóżek Klaudynki - http://www.kki.net.pl/igor/ (w trakcie likwidacji)

Fanklub Wdzięków Lolity - http://www.kki.net.pl/tonid/lolita.html

Fanklub Wdzięków Karioki - http://www.kki.net.pl/krzycho/karioka.htm

Fanklub Anety - http://www.webmedia.pl/dan103/fanclub/

Strona Klubowa Violi - http://www.kki.net.pl/peka/

Archiwa PL.SOC.SEKS - http://www.geocities.com/TimesSquare/Arcade/1101/

Nieoficjalna strona PL.SOC.SEKS - http://free.polbox.pl/m/mutator2/seks.htm

Inna nieoficjalna strona PL.SOC.SEKS - http://free.polbox.pl/s/seks/

Zdjęcia ze spotkania w Harendzie - http://www.kki.net.pl/jardo2/ , http://www.wbp.com.pl/piwo/


Zobacz również