Transylvania 6-5000 - Mel Brooks by się uśmiał

Zwariowana komedia, zaludniona całą gamą postaci znanych z klasycznych filmów grozy, pełna gagów i absurdalnego humoru, w doborowej obsadzie aktorskiej.

Zwariowana komedia, zaludniona całą gamą postaci znanych z klasycznych filmów grozy, pełna gagów i absurdalnego humoru, w doborowej obsadzie aktorskiej.

Podobno w Transylvanii widziano niedawno słynne monstrum Frankensteina. Chociaż pogłoska wydaje się wielce nieprawdopodobna, Jack Harrison i Gil Turner, pracujący jako reporterzy w podrzędnej nowojorskiej popołudniówce, zostają wysłani, by na miejscu zrobić zapierający dech w piersiach reportaż. Szef nie pozostawia im złudzeń - chce ich widzieć z sensacyjnym materiałem albo wcale...

Po przybyciu na miejsce reporterzy rozpoczynają śledztwo dziennikarskie, w trakcie którego napotykają całą galerię dziwacznych postaci. Wampirzyca-nimfomanka, zwariowany naukowiec, wilkołak i mumia - to tylko niektóre z niespodzianek, z którymi się zetkną, zanim doprowadzą swe poszukiwania do nieoczekiwanego finału.

"Transylvania 6-5000" to zwariowana komedia będąca parodią filmów grozy, pełna gagów i absurdalnego humoru, w stylu Mela Brooksa, z doborową obsadą aktorską. W postać reportera Jacka wcielił się Jeff Goldblum (znany z takich filmów, jak "Dzień Niepodległości", "Jurrasic Park" czy "Mucha"), a w roli seksownej wampirzycy wystąpiła Geena Davis (która grała w takich obrazach, jak "Thelma i Luisa", "Mucha" czy "Sok z żuka").

Informacje

Transylvania 6-5000 (Transylvania 6-5000) © 1985 New World Pictures

Gatunek komedia

Czas 94 minuty

Reżyseria Rudy De Luca

Scenariusz Rudy De Luca

Zdjęcia Tomislav Pinter

Muzyka Ira Hearshen, Lee Holdridge

Obsada Jeff Goldblum, Joseph Bologna, Ed Begley Jr., Carol Kane, Jeffrey Jones, John Byner, Geena Davis i inni

Kraj i rok produkcji Jugosławia/USA, 1985

Wydanie VCD

Dźwięk hi-fi stereo: polski lektor

Napisy brak

Format 1,33:1

Jak obejrzeć film z wydania z VCD?

Naszą płytę VCD można uruchomić w odtwarzaczu DVD kompatybilnym ze standardem Video CD 2.0, co praktycznie ma miejsce we wszystkich modelach obecnych na rynku. Można także odtworzyć w komputerze z czytnikiem CD-ROM lub DVD. Minimalne wymagania sprzętowe dla komputera PC to: procesor Pentium MMX 166 MHz, 32 MB RAM, czytnik CD-ROM, karta dźwiękowa 16-bitowa, karta graficzna 2 MB, system operacyjny Windows 9x/NT 4.0/2000/XP/nowszy, zain-stalowany Internet Explorer i Windows Media Player. Komputer Macintosh musi mieć zainstalowaną aplikację QuickTime Player z rozszerzeniem QuickTime MPEG Extension.


Zobacz również