Tuner TV Geniusa

Tuner TV Genius Video Wonder Pro III to urządzenie, które zamienia komputer PC w telewizor i cyfrowy magnetowid.

Tuner TV Genius Video Wonder Pro III to urządzenie, które zamienia komputer PC w telewizor i cyfrowy magnetowid.

Telewizor to spory wydatek, nawet wtedy gdy nie ma dużej przekątnej. Ponadto wielu użytkowników komputerów nie ma gdzie go postawić obok i tak zajmującego sporo miejsca monitora. A gdybyśmy jeszcze chcieli dołożyć do tego cyfrowy magnetowid, to koszty idą już w tysiące złotych. Okazuje się jednak, że funkcje obu urządzeń z powodzeniem może pełnić karta komputerowa za niespełna 300 zł. To tuner telewizyjny, który umożliwia nagrywanie obrazu drogą analogową ze źródeł zewnętrznych (np. kamery czy magnetowidu).

Ponadto Video Wonder Pro III odtwarza dźwięk w standardzie stereo, co nie jest często spotykane w modelach o podobnym przeznaczeniu. Odbiera nie tylko Stereo Nicam, ale również popularne wśród europejskich telewizji odmiany stereo A2. Poza tym na wyposażeniu znajduje się tuner radiowy FM. Instalacja urządzenia sprowadza się do włożenia niewielkiej karty w wolne gniazdo PCI płyty głównej. Następnie należy połączyć odpowiednie złącze tunera z kartą dźwiękową i zainstalować dołączone oprogramowanie.

Przeciętnie wykonany, lecz ergonomiczny i działający nawet na duże odległości. Pozwala na obsługę funkcji telewizyjnych.

Przeciętnie wykonany, lecz ergonomiczny i działający nawet na duże odległości. Pozwala na obsługę funkcji telewizyjnych.

W komplecie jest też kabel zakończony odbiornikiem sygnałów podczerwieni. Należy podłączyć go do stosownego złącza tunera, co pozwala na sterowanie funkcjami telewizyjnymi bezprzewodowym pilotem (też w zestawie). Urządzenie przechwytuje sygnał wideo ze złączy S-Video i kompozytowych. Pozwala również na kodowanie wideo MPEG-1 w czasie rzeczywistym. Telewizję można oglądać w skalowanym okienku lub na pełnym ekranie. Wszystkie funkcje są prezentowane na ekranie monitora dzięki OSD.

Nie zabrakło przydatnego teletekstu i specjalnych aplikacji do ustawienia godzin automatycznego nagrywania audycji telewizyjnych. Obsługa timera nie odbiega od tego, co znamy z magnetowidów czy nagrywarek DVD. Jest nawet niezwykle przydatna funkcja Time Scaling, która pozwala na oglądanie wcześniej rozpoczętego nagrania podczas zapisu w tle dalszej części audycji. Obraz telewizyjny jest bardzo dobry. Nie smuży, a tuner ma dużą czułość, co pozwala na uzyskanie dobrego obrazu nawet przy korzystaniu w mieście z anteny dachowej.

Informacje

Typ karta telewizyjna

Cena 260 zł

Dystrybutor JTT Computer, http://www.jtt.pl

Funkcje cyfrowy magnetowid, przechwytywanie obrazu wideo, teletekst, tuner radiowy FM, tuner TV, Time Scaling

Złącza antenowe, wejścia wideokompozytowe i S-Video, wyjście audio, podłączenie czujnika podczerwieni


Zobacz również