Windows 10 Build 14342 ISO można już pobierać. To jedna z najstabilniejszych kompilacji

Microsoft udostępnił pliki ISO systemu Windows 10 Build 14342.

Jeżeli chcecie przeprowadzić czystą instalację testowej wersji Windows 10, możecie już skorzystać z najnowszych plików ISO udostępnionych przez Microsoft. Chodzi o kompilację Windows 10 noszącą numer 14342, która 10 maja została udostępniona uczestnikom programu Windows Insider zapisanym w tzw. "szybkim kręgu" aktualizacji, natomiast 18 maja trafiła na komputery w trybie "wolnego kręgu".

Dużo zmian, mało błędów

Windows 10 Build 14342 to jedna z największych aktualizacji gałęzi Redstone (RS1), która niesie ze sobą wiele zmian, w tym nowe rozszerzenia dla przeglądarki Edge i wsparcie jej gestami, funkcję powiadomień w czasie rzeczywistym w Centrum Akcji i lepsze wsparcie dla Windows Ink. Co ważne, Microsoft doczekał się pozytywnej reakcji ze strony insiderów, którzy chwalili kompilację za wydajność oraz bardzo małą liczbę błędów.

Zobacz również:

Windows 7, Windows 8.1

Microsoft udostępniając pliki Windows 10 Build 14342 ISO z pewnością ma też nadzieję, że sięgną po nie również użytkownicy systemów Windows 7 i Windows 8.1. Jeżeli jesteś w tej grupie nie zapomnij o wykonaniu przez instalacją kopii zapasowej.

Windows 10 Anniversary - kilka słów

Na koniec warto dodać, że aktualizacja Windows 10 Anniversary (bardziej znana jako Redstone) zostanie udostępniona w wersji RTM w lipcu. Przyniesie ze sobą długą listę zmian, w tym wspomniane rozszerzenia dla Edge, nowe Menu Start i ulepszenia Cortany (co niestety dla nas, póki co, nie ma znaczenia) .

Pobierz Windows 10 Build 14342.


Zobacz również