Windows 10 Mobile Continuum także na słabszych Lumiach

Z funkcji Continuum będą być może mogli skorzystać także właściciele smartfonów mniej wydajnych niż Lumia 950.

Continuum to bardzo interesująca funkcja Microsoftu. Dzięki niej możliwe jest przemienienie smartfona z systemem Windows 10 Mobile w komputer PC. Skorzystać z tego rozwiązania można za pośrednictwem łączności bezprzewodowej (Miracast), lub przewodowej po zakupieniu odpowiedniej przystawki. To jednak nie wszystko. W połowie listopada poznaliśmy oficjalne wymagania sprzętowe, które muszą spełnić same smartfony: procesor Qualcomm Snapdragon 808 lub Snapdragon 810, 2 GB pamięci RAM (przy ekranach Full HD przynajmniej 3 GB), 16 GB pamięci wewnętrznej, Wi-Fi b/g/n (lepiej Wi-Fi 802.11ac), Bluetooth 4.0. To zaś oznaczało, że po Continuum mogliby obecnie sięgnąć jedynie właściciele Lumii 950/950 XL i Acera Liquid Jade Primo.

Microsoft nieco odpuszcza?

Wydaje się, że Continuum to rozwiązanie, które może przyciągnąć część konsumentów. Gdyby jednak wymagania sprzętowe były mniejsze z pewnością producenci mogliby liczyć na większy wzrost sprzedaży smartfonów z Windows 10 Mobile. Serwis WMpoweruser twierdzi, że Microsoft zamierza wziąć to pod uwagę. Podczas sesji Q&A towarzyszącej premierze Lumii w Indiach przedstawiciel amerykańskiej firmy miał bowiem ponoć zadeklarować, że funkcja Continuum zostanie także udostępniona dla osób, które nie posiadają flagowych modeli.

Zobacz również:

Niestety nic więcej na ten temat nie usłyszeliśmy. Sam Microsoft odmówił komentarza. Mam jednak nadzieję, że jego przedstawiciel wypowiadając powyższe słowa wiedział co robi.


Zobacz również