Windows 10 za darmo po 29 lipca dla części konsumentów

Microsoft będzie oferował po 29 lipca darmową aktualizację do Windows 10 osobom korzystającym z "technologii towarzyszących".

Microsoft co pewien czas przypomina, że 29 lipca zakończy się oferta darmowej aktualizacji do systemu Windows 10 (ostatnie takie powiadomienie miało miejsce 5 maja), z której mogą skorzystać obecni użytkownicy systemów Windows 7 i Windows 8.1. Podkreśla przy tym, że po tym terminie zdobyć Windows 10 będzie można na dwa sposoby:

- kupując nowy komputer z preinstalowanym Windows 10

- kupując Windows 10, co wiąże się z wydatkiem 119 USD za wersję Home (w sklepie Microsoftu kosztuje obecnie 580 zł; w innych sklepach można ją kupić za mniej niż 400 zł)

Zobacz również:

Dzisiaj wiemy już jednak, że to nie do końca prawda. Microsoft sprecyzował bowiem na blogu, że po wspomnianym 29 lipca wciąż będzie istniała możliwość skorzystania z darmowej aktualizacji w przypadku niepełnosprawnych osób, które używają "technologii wspomagających" (np. czytników ekranowych).

"Jak już zapewne słyszeliście darmowa aktualizacja dla osób korzystających z Windows 7 lub Windows 8.1 zakończy się 29 lipca, lecz terach chcielibyśmy doprecyzować, iż termin ten nie będzie dotyczył klientów używających technologii wspomagających. Będziemy kontynuowali naszą wizję szerokiej dostępności Windows 10 i jesteśmy zobowiązani do zapewnienia użytkownikom technologii wspomagających możliwość darmowego uaktualnienia do Windows 10 tak jak to ma miejsce obecnie" - czytamy na blogu MSDN.

Niestety Microsoft nie doprecyzował jak dokładnie użytkownicy Windows z technologiami towarzyszącymi będą mogli skorzystać z darmowej oferty. Z pewnością z czasem uzupełni tę informację.


Zobacz również