World War III

Narastający od wielu miesięcy kryzys, poprzedzony falami demonstracji na całym świecie, nie wróżył niczego dobrego. Strzępy informacji przekazywane przez media opinii publicznej nawet w połowie nie oddawały powagi sytuacji. Wojna, gwałty i anarchia stały się rzeczywistością, w której dla człowieka najwyraźniej zabrakło miejsca.

Narastający od wielu miesięcy kryzys, poprzedzony falami demonstracji na całym świecie, nie wróżył niczego dobrego. Strzępy informacji przekazywane przez media opinii publicznej nawet w połowie nie oddawały powagi sytuacji. Na tajnym posiedzeniu Centralna Komisja Geologiczna ONZ ogłosiła, że zasoby ropy naftowej są na wykończeniu. Przy istniejącym tempie zużycia, zostaną one wyeksploatowane w ciągu 2-3 lat. Okres ten jest zbyt krótki aby przestawić się na alternatywne źródła energii. Brak ropy oznacza upadek większości gałęzi gospodarki, a w rezultacie chaos i anarchię.

Aby załagodzić kryzys paliwowy, Zgromadzenie Generalne ONZ podjęło uchwałę o globalnym zarządzaniu wszystkimi złożami ropy na świecie. Wtedy to państwa OPEC ogłosiły świętą wojnę i rozpoczęły zbrojenia. ONZ podjęła kolejna uchwałę o zajęciu pól naftowych siłą. We wrześniu 2001 roku flota NATO zawinęła do brzegów Zatoki Perskiej, rozpoczynając tym samym jedną z największych wojen w historii ludzkości.

Do dyspozycji gracza będzie najnowocześniejszy sprzęt wojskowy, jakim obecnie posługują się armie świata. Zaawansowany engine logiczny pozwoli na maksymalne odtworzenie wszystkich warunków współczesnego pola walki. Badania naukowe zapewnią nowe typy broni. Ponadto programiści obiecują realistyczne otoczenie 3D oraz zaskakujące efekty wizualne. Dynamicznie zmieniające się oświetlenie i warunki meteorologiczne takie jak mgła, deszcz, śnieg, a także zmiana pór dnia i nocy to tylko nieliczne z efektów jakie przyjdzie nam oglądać w World War III. Dodatkowo, użytkownik będzie mógł zmieniać kąt nachylenia kamery, dzięki czemu obserwacja pola bitwy będzie mniej uciążliwa i zapewni o wiele efektywniejszą kontrolę jednostek.

Cechą charakterystyczną gry ma być profesjonalnie wykonany interfejs użytkownika, który dzięki swej prostocie zapewni łatwy i intuicyjny sposób kierowania rozgrywką.. Walki toczyć się będą na całym świecie, od Tajgi Syberyjskiej po gorące piaski pustyń Arizony. Autorzy zaimplementują pięć odmiennych regionów różniących się pod względem zabudowy, warunków atmosferycznych, jak i możliwości strategicznych.

Muzyka będzie dostosowana do tempa gry, podtrzymując tym samym atmosferę napięcia i grozy. Każda ze stron posiadać będzie unikalny motyw muzyczny, perfekcyjnie oddający klimat gry i zmieniający się w zależności od wydarzeń.

World War III zapewni nam równoczesną rozgrywkę na dwóch planszach (front, baza), możliwość budowania oraz sprzedawania pojazdów i budynków, możliwość przenoszenia jednostek pomiędzy misjami oraz tryb multiplayer umożliwiający grę za pośrednictwem sieci lokalnej i/lub Internetu. Programiści obiecują również, rozbudowany edytor scenariuszy, dzięki któremu będziemy mogli tworzyć własne mapy przeznaczone do gry sieciowej i skirmish`a.

Dystrybucją World War III na terenie Polski zajmie się firma TopWare Poland. Datę oficjalnej premiery wyznaczono na wrzesień 2001 roku.


Zobacz również