Worms World Party

Już wkrótce programiści z TEAM 17 zaserwują nam kolejną odsłonę kultowej serii gier strategiczno-zręcznościowych WORMS. Tym razem autorzy zdecydowali się położyć większy nacisk na rozgrywkę w trybie multiplayer...

Świat elektronicznej rozrywki byłby z pewnością uboższy, gdyby nie programiści tworzący grupę developerską TEAM 17. Swoją karierę rozpoczęli jeszcze w czasach, gdy na rynku toczyła się zażarta rywalizacja pomiędzy komputerami PC i Amiga. Dziś mają na koncie kilkadziesiąt przebojowych tytułów, wśród których znajdują się m.in. gry z serii WORMS. Niebawem cykl powiększy się o kolejną odsłonę noszącą nazwę WORMS WORLD PARTY.

Charakter najnowszych walk robaczków nieco się zmieni, gdyż kreatorzy poddali się panującej ostatnio modzie i przygotowują dla nas produkt przeznaczony głównie do rozgrywki wieloosobowej. Na jej potrzeby powstanie sieć serwerów internetowych WormNet, umożliwiająca toczenie wirtualnych bojów użytkownikom z całego świata. Udostępniona zostanie również opcja zabawy poprzez LAN, połączenie szeregowe oraz tzw. „hot-seat” (kilku graczy przy jednej maszynie). Warto odnotować, że multiplayer zaoferuje nam innowację w postaci bogatego pakietu misji o zróżnicowanych celach i stopniach trudności. Poza tym pojawią się specjalne ustawienia dla klanów, a także zupełnie nowe tryby prowadzenia gry. Oczywiście samotny użytkownik nie pozostanie na lodzie, bo twórcy szykują dla niego aż 40 scenariuszy połączonych w kampanię oraz rozbudowany trening. Nie zabraknie rzecz jasna całej masy charakterystycznego uzbrojenia. W dostępnym arsenale znajdą się wszystkie urządzenia znane z poprzednich części sagi oraz kilka nigdzie nie oglądanych dotąd zabawek.

W sferze audio-wizualnej omawiana gra ma korzystać z rozwiązań zastosowanych wcześniej w Worms: Armageddon. Zobaczymy więc ręcznie rysowaną, dwuwymiarową grafikę i animację wykonaną w komiksowym stylu. Autorzy zapowiadają jednak dokonanie nieznacznych usprawnień w engine i zaimplementowanie bonusowych motywów dekoracyjnych (tła, nagrobki itp.). Dźwięk pozostanie bez zasadniczych zmian, a jedyne nowości to: rozszerzona biblioteka hymnów i obecność dodatkowych ścieżek tworzących podkład muzyczny. Na koniec wato wspomnieć o kosmetycznych modyfikacjach interfejsu i poprawionej szybkości działania całości.

Jeżeli programiści zrealizują wszystkie obietnice, Worms World Party będzie zapewne wielkim hitem. W osiągnięciu statusu bestsellera z pewnością pomoże grze dobrze zaprojektowany multiplayer oraz wysoki stopień dopracowania ogólnego i tradycyjnie, duża przyjemność płynąca z grania. Nie bez znaczenia będzie również przetłumaczenie gry na wiele języków. Przygotowaniem polskiej lokalizacji zajmie się firma CD PROJEKT, a krajowa dystrybucja rozpocznie się już w marcu. Cena detaliczna pełnej wersji wyniesie najprawdopodobniej 79 PLN.


Zobacz również