Z PC do samochodu - bezprzewodowo

Coraz bardziej wymyślna "gadżetologia", która ostatnio śmiało wkracza w świat domowego kina i audio, zaczyna dominować w świecie samochodowego AV.

Coraz bardziej wymyślna "gadżetologia", która ostatnio śmiało wkracza w świat domowego kina i audio, zaczyna dominować w świecie samochodowego AV.

Ciekawie ilustruje to zaprezentowany na tegorocznych targach CES produkt firmy Rocford Fosgate o nazwie Omnify. Został on wyróżniony jako najlepsza innowacja w dziedzinie car audio. Omnify to cyfrowy odtwarzacz muzyki wyposażony w dysk twardy o pojemności 20 GB.

To, co go odróżnia od innych playerów wykorzystujących tę technologię, to możliwość bezprzewodowego transferu utworów muzycznych z domowego komputera bezpośrednio na dysk odtwarzacza - z prędkością 11 Mb/s. Pozwala na to wbudowane łącze sieci 802.11b bardziej znanej jako WLAN.

Z poziomu domowego komputera można nie tylko dokonać transferu plików MP3, ale także nimi zarządzać oraz przenieść na dysk twardy urządzenia wszelkie inne dane, przydatne podczas podróży - informacje nawigacyjne, wiadomości, elektroniczne mapy itd. Wszystkie te operacje są dokonywane za pomocą specjalnego oprogramowania o nazwie SimpleCenter.

Ponadto aktualizacja danych nawigacyjnych może się odbywać przez Internet. Transferu danych z PC do Omnify można dokonać także - po wyjęciu dysku twardego - przez port USB 2.0.Omnify ma się pojawić na rynku na przełomie marca i kwietnia.

Informacje

Typ cyfrowy odtwarzacz muzyki

Cena 2400 zł (600 USD)

Dystrybutor Rocford Fosgate http://www.rockfordfosgate.com


Zobacz również