Z redakcyjnej biblioteki

Poznaj potęgę Excela 2007 dzięki formułom. Naucz się projektować uniwersalne aplikacje w języku C++. Poznaj ulubiony duet webmasterów, czyli technologie AJAX i PHP. Sprawdź nasze propozycje książkowe.

Poznaj potęgę Excela 2007 dzięki formułom. Naucz się projektować uniwersalne aplikacje w języku C++. Poznaj ulubiony duet webmasterów, czyli technologie AJAX i PHP. Sprawdź nasze propozycje książkowe.

Excel 2007 PL. Formuły

Excel 2007 PL. Formuły

Excel 2007 PL. Formuły

Ogromny zbiór funkcji arkusza kalkulacyjnego Excel pozwala na wykorzystanie programu do różnych zastosowań. W niektórych wypadkach standardowe narzędzia okazują się niewystarczające i trzeba skorzystać z zaawansowanych opcji: tworzenia formuł oraz makropoleceń. Dzięki nim możesz samodzielnie definiować algorytmy obliczeniowe. Jeśli chcesz poznać tajniki formuł, nie znajdziesz do tego lepszego nauczyciela od Johna Walkenbacha. Autor polecanej przez nas książki jest uznanym specjalistą w dziedzinie arkuszy kalkulacyjnych. Podręcznik jest skierowany do osób mających już pewne doświadczenie w obsłudze Excela 2007 i chcących pogłębić swoją wiedzę.

Omówiono tu między innymi tabele przestawne oraz formuły tablicowe, zasady programowania z użyciem języka VBA, przetwarzanie danych tekstowych, ustawiania dat oraz czasu, wyszukiwanie danych w arkuszu i obliczenia finansowe. Na końcu książki znajdziesz przydatne załączniki: wykaz funkcji Excela, zestawienie niestandardowych formatów liczbowych oraz dodatkowe zasoby dotyczące najnowszej wersji programu. Grubość książki mówi sama za siebie. To istne kompendium wiedzy o stosowaniu formuł w Excelu 2007.

Autor John Walkenbach

Cena 119 zł, 856 stron, format 172x245

C++. Wykorzystaj potęgę aplikacji graficznych

C++. Wykorzystaj potęgę aplikacji graficznych

C++. Wykorzystaj potęgę aplikacji graficznych

Idea tworzenia oprogramowania działającego wyłącznie na jednej platformie systemowej odchodzi powoli do lamusa. Coraz ważniejszy staje się taki sposób projektowana aplikacji, aby mogły współpracować z różnymi systemami operacyjnymi (przykładowo Windows, Mac OS X czy Linux). O ile w wypadku większych korporacji poszerzenie zespołu programistów nie stanowi problemu, dla mniejszych firm może być nieosiągalne. Tu z pomocą przychodzą uniwersalne biblioteki do tworzenia kodu źródłowego, gotowego do kompilacji z przeznaczeniem na różne platformy, takie jak wxWidgets czy Qt.

Proponowana przez nas książka omawia sposoby pisania oprogramowania w języku C++ z zastosowaniem powyższych bibliotek oraz środowiska Dev-C++. Dowiesz się z niej, jak poprawnie zainstalować środowisko i biblioteki, stosować komponenty, obsługiwać zdarzenia myszy i klawiatury, budować menu aplikacji, ustanawiać połączenia z bazą danych, a także zaprogramować funkcję drukowania bezpośrednio z programu. Każde z poruszonych zagadnień zostało opisane z uwzględnieniem obu bibliotek, dzięki czemu poznasz dwie metody programowania.

Autor Janusz Ganczarski, Mariusz Owczarek

Cena 36 zł, 448 stron, format 158x235

Ajax i PHP. Praktyczny kurs

Ajax i PHP. Praktyczny kurs

Ajax i PHP. Praktyczny kurs

AJAX oraz PHP to coraz częściej stosowany zestaw technologii do projektowania stron internetowych. Wystarczy wspomnieć o jednej z podstawowych zalet AJAKSA - możliwości wymiany danych między serwerem a stroną WWW bez konieczności jej całkowitego przeładowywania. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami o nowoczesnych metodach tworzenia serwisów internetowych, polecamy ci przebycie kursu z tej książki. Każdy z rozdziałów kończy się ćwiczeniami, których samodzielne wykonywanie utrwala zdobytą wiedzę. Poruszono tutaj takie tematy, jak procedury języka JavaScript łączącego obie technologie, sposoby transmisji danych, obsługa formularzy, wysyłanie informacji do serwera, metody wykorzystywania dynamicznych kaskadowych arkuszy stylów (CSS) czy też generowanie danych XML poprzez PHP.

Nie zapomniano o omówieniu współpracy obu platform z przeglądarką internetową oraz wyjaśnieniu podstawowych zasad projektowania baz danych (tajniki SQL oraz obsługi tabel). Jak przystało na dobrą książkę, wszelkie listingi z kodem są odpowiednio oznaczone i czytelne dla użytkownika, który miał już wcześniej do czynienia z projektowaniem stron internetowych.

Autor Marcin Lis

Cena 44 zł, 328 stron, format 158x235

Polecane nowości wydawnictwa Helion

 • Ajax. Niezbędnik projektanta aplikacji plug and play
 • CATIA V5. Podstawy budowy modeli autogenerujących
 • Mambo. Praktyczne projekty
 • Po prostu Photoshop CS3/ CS3 PL
 • Linux. Praktyczne rozwiązania. Wydanie II
 • Dreamweaver CS3. Tworzenie stron internetowych. Projekty
 • Adobe After Effects CS3 Professional. Oficjalny podręcznik
 • ABC CorelDRAW X4 PL
 • PowerPoint 2007 PL. Ilustrowany przewodnik
 • Real World Adobe InDesign CS3. Edycja polska

 • Zobacz również