Zamach w Wilczym Szańcu

Zrealizowany z dużym rozmachem dramat wojenny, stworzony z okazji 60. rocznicy zamachu na Adolfa Hitlera.

Zrealizowany z dużym rozmachem dramat wojenny, stworzony z okazji 60. rocznicy zamachu na Adolfa Hitlera.

Rok 1944. Nazistowskie Niemcy chylą się ku upadkowi, jednak opętany przywódca Trzeciej Rzeszy nadal wysyła pociągi ludzi do obozów zagłady i kieruje na rzeź coraz młodszych poborowych. Grupa spiskowców wywodzących się z oficerów Wehrmachtu postanawia działać i zlikwidować Hitlera. Powstaje misterny plan zamachu i przejęcia władzy o kryptonimie "Walkiria". Przywódcą spiskowców jest pułkownik von Stauffenberg - inteligentny, odważny żołnierz, który wiarę w Führera stracił wraz z okiem i ręką podczas bitwy na afrykańskim froncie.

"Efektowny, sfilmowany z rozmachem dramat wojenny. Opowieść o losach człowieka, który bez względu na cenę postanowił obalić nazistowski porządek. Wartka akcja, spektakularne sceny batalistyczne, dbałość o realia historyczne i doskonały Sebastian Koch w roli pułkownika Stauffenberga sprawiły, że film zdobył uznanie widzów i krytyków. "Zamach w Wilczym Szańcu" to jednak nie tylko porcja historii, lecz przede wszystkim opowieść trzymająca w napięciu niczym najlepszy thriller.

Informacje

Zamach w Wilczym Szańcu (Stauffenberg) © teamWorx Produktion 2004

Gatunek dramat wojenny

Czas 92 minuty

Reżyseria Jo Baier

Scenariusz Jo Baier

Zdjęcia Gunnar Fuss

Muzyka Enjott Schneider

Obsada Sebastian Koch, Ulrich Tukur, Christopher Buchholz, Axel Milberg, Udo Schenk, Stefania Rocca, Hardy Krüger Jr i inni

Kraj i rok produkcji Niemcy, 2004

Wydanie DVD

Dźwięk DTS niemiecki, DD 5.1 niemiecki, DD 5.1 polski lektor

Napisy polskie

Obraz kolorowy

Format 1,85:1 panoramiczny, anamorficzny

Płyta jednostronna, dwuwarstwowa


Zobacz również