iPhone SE doczeka się konkurencji w postaci mniejszej wersji Xiaomi Mi 5

W sieci pojawiły się doniesienia na temat smartfona Xiaomi M2 SE mającego stanowić konkurencję dla iPhone'a SE.

iPhone SE to 4-calowy smartfon cechujący się potężną wydajnością oraz bardzo dobrej jakości aparatem. Skoro Apple zdecydowało, że rynek potrzebuje smartfonów z mniejszymi ekranami, można założyć, iż do podobnego wniosku dojdzie konkurencja. Dzisiaj mamy już tego pierwszy sygnał w postaci doniesień na temat smartfona Xiaomi M2 SE.

Xiaomi M2 SE to jakby mniejsza wersja modelu Xiaomi Mi 5 wyposażona w 4,3-calowy wyświetlacz 720p (342 ppi), układ Snapdragon 820 oraz 3 GB pamięci operacyjnej RAM. Za zdjęcia odpowiadać ma aparat 13 MP (Sony IMX258), który nie będzie jednak korzystał z optycznej stabilizacji obrazu, natomiast dostępu do danych broni skaner linii papilarnych. Dane będzie można przechowywać w pamięci wewnętrznej o pojemności 32 GB oraz (nie wyobrażam sobie, aby było inaczej) na karcie microSD.

Zobacz również:

Oczywiście kluczowa jest tutaj cena urządzenia, która ma być ustalona na poziomie 275 USD. Jest ona znacząco niższa od sprzętu Apple, który w podstawowej wersji (16 GB) został wyceniony na 399 USD.


Zobacz również