iRiver iHP-100

Porywający dźwięk w 10-gigabajtowym odtwarzaczu MP3, będącym jednocześnie przenośnym twardym dyskiem.

Porywający dźwięk w 10-gigabajtowym odtwarzaczu MP3, będącym jednocześnie przenośnym twardym dyskiem.

Firma iRiver, po bardzo udanym ataku na rynek odtwarzaczy MP3 z wbudowaną pamięcią i na płyty CD, przygotowała urządzenie, które ma szczególnie dać się we znaki firmom Creative i Apple. iRiver iHP-100 to odtwarzacz plików MP3, wma z wbudowanym 10-gigabajtowym twardym dyskiem.

Testowany model jest dużo mniejszy od opisywanego dalej Zen lub Apple iPod. Wzrok przyciąga lśniąca metalowa obudowa, która sugeruje, że mamy do czynienia z odtwarzaczem wyjątkowym. Częściowo trzeba się z tym zgodzić, bo to, co najważniejsze, czyli jakość dźwięku, pozostawia konkurencję daleko w tyle. W połączeniu z bardzo dobrej jakości słuchawkami dodanymi do zestawu pozwala w podróży komfortowo słuchać muzyki.

iRiver iHP-100

iRiver iHP-100

Aby dźwięki brzmiały tak, jak sobie życzysz, wykorzystaj korektor dźwięku oraz kilka predefiniowanych ustawień. Możesz jeszcze podbić basy lub wysokie tony. Wejście i wyjście optyczne zapewniają wzorowej jakości dźwięk.

Na dużym, graficznym i bardzo czytelnym wyświetlaczu podczas słuchania muzyki odczytasz wszelkie parametry utworu. Gdy odtwarzacz masz w kieszeni, informacje zostaną zaprezentowane na małym ekranie umieszczonym wraz z pilotem na kablu słuchawkowym.

iRiver iHP-100 może służyć jako radio lub dyktafon. Nie zastosowano portu FireWire, ale ponieważ jest mniej popularny od wykorzystanego USB 2.0, można to uznać za małą wadę. Odtwarzacz iHP-100 bez dodatkowego oprogramowania może pełnić funkcję zewnętrznego twardego dysku.

Opisywany model to właściwie ideał i pewnie dlatego producent wyznaczył tak wysoką cenę.

Wybrane cechy

Wymiary (szer.x dł.x wys., mm)

60x103x22

Odtwarzane formaty

MP3, WMA, ASF

Jakość słuchawek

bardzo dobra

Ustawienia dźwięku

ręczne i predefiniowane

Informacje

MIP, tel. (22) 6201973

http://www.mip.biz.pl

Cena

2200 zł


Zobacz również