iTunes 4 od podszewki

Digit przedstawia wszystkie funkcje iTunes 4, włącznie z funkcjami muzycznego sklepu internetowego Apple'a dostępnymi dla polskich użytkowników.

Digit przedstawia wszystkie funkcje iTunes 4, włącznie z funkcjami muzycznego sklepu internetowego Apple'a dostępnymi dla polskich użytkowników.

Program iTunes to jeden z najlepszych odtwarzaczy MP3 na rynku, a na pewno na platformie Macintosha. Pierwsza wersja tego programu była dość uboga w funkcje i odstawała od innych odtwarzaczy, takich jak świetny Sound Jam (który został podkupiony przez Apple'a).

iTunes to jednak nie tylko maszynka do odtwarzacza MP3. Posiadacze szybkich łączy mogą posłuchać internetowych rozgłośni muzycznych. Wersja 4. programu została rozbudowana o możliwość zakupu nagrań ze sklepiku muzyczynego Apple'a (niestety, na razie jest to możliwe tylko w Stanach, aczkolwiek krążą informacje, że sytuacja zmieni się jesienią). Bardzo ciekawą funkcją jest udostępnianie kolekcji muzycznej zarówno w sieci lokalnej, jak i w Internecie.

W nowej wersji iTunes pojawił się konkurencyjny standard kodowania audio AAC, który według testów zapewnia lepszą jakość muzyki i mniejszy rozmiar pliku wynikowego w porównaniu z plikiem MP3 o analogicznych ustawieniach.

Do kodowania w AAC potrzebny jest również QuickTime 6.2!

Używanie iTunes nie jest skomplikowane, aczkolwiek niektóre ciekawe funkcje są dość głęboko ukryte.

Dlatego digit przedstawia iTunes 4 od podszewki.


Zobacz również