Jak czyścić telewizor LCD?

Kiedy kupujemy telewizor to jest nowiutki i błyszczący. Ale niestety nasz telewizor szybko się brudzi. Jak należy czyścić nasz telewizor LCD? To delikatny sprzęt i należy się z nim obchodzić ostrożnie, bo niestety możemy łatwo go uszkodzić.

LCD TV

Kupić telewizor to nie wszystko. Trzeba go jeszcze utrzymać w czystości.

Czyszczenie LCD TV krok po kroku

1. Najpierw należy wyłączyć telewizor LCD oraz odłączyć z kontaktu (inaczej narażamy się na porażenie prądem). Może nie jest to działanie konieczne, ale lepiej dmuchać na zimne niż potem żałować.

Zobacz również:

2. Znajdź czystą, miękką szmatkę (w ostateczności może być też ręcznik papierowy, chociaż nie jest to najlepsze rozwiązanie). Zmocz szmatkę w wodzie. Wyciśnij ją, żeby woda nie skapywała ze szmatki. Nie używaj niczego innego poza wodą. Produkty oparte na amoniaku i alkoholu odpadają - mogą zniszczyć ekran LCD. Jeżeli twój ekran jest naprawdę brudny i wodą nie da rady go doczyścić, to możesz spróbować awaryjnego rozwiązania - zmiksowania wody destylowanej z białym octem (w proporcjach 50/50) .

3. Jeżeli zdecydujesz się skorzystać z butelki ze spryskiwaczem, nie rozpylaj płynu bezpośrednio na ekran. Psiknij na szmatkę i dopiero wtedy wycieraj ekran LCD. Używaj okrężnych ruchów - ta metoda jest najlepsza do eliminacji zacieków oraz pamiętaj o tym, że wycierając, nie możesz za mocno naciskać na matrycę.

4. Na koniec, przetrzyj ekran suchą szmatką. Włącz telewizor dopiero wtedy, gdy jesteś w 100 proc. pewien że telewizor jest już faktycznie suchy.

Sposób na czysty telewizor

I voila. Mamy czysty telewizor. A może znacie jakieś inne sposoby czyszczenia telewizorów LCD?


Zobacz również