Jak podłączyć laptopa do telewizora

Swoje materiały z dysku twardego komputera możesz w łatwy sposób oglądać na ekranie telewizora.

Jest wiele powodów, aby podłączyć laptopa do telewizora. Można dzięki temu wyświetlić na ekranie TV swoje pliki z komputera. Filmy i zdjęcia z dysku twardego, a także telewizje online i inne usługi internetowe można zobaczyć na dużym ekranie.

Podłącz laptopa do telewizora

Prezentujemy trzy kroki, które pomogą w podłączeniu laptopa do telewizora.

Krok pierwszy

Zaczynamy od spojrzenia na gniazda dostępne w laptopie i telewizorze. Twój komputer powinien posiadać co najmniej jedno z następujących wejść: Composite, S-Video, VGA, DVI lub HDMI do podłączenia zewnętrznego ekranu. Po sprawdzeniu gniazd dostępnych w laptopie, trzeba jeszcze sprawdzić czy telewizor pozwala na użycie wybranej wtyczki. Warto także zauważyć, że jeśli używasz S-Video, dźwiek nadal będzie obsługiwany z pomocą laptopa. Może być to zaleta, jeśli masz dobre głośniki, ale w przeciwnym wypadku, potrzebne będzie dodatkowe złącze audio.

Zobacz również:

Krok drugi

Teraz musisz skonfigurować ustawienia drugiego ekranu w systemie operacyjnym Windows. Z menu Start wybierz Panel sterowania, a następnie kliknij ikonkę Wygląd i personalizacja (Vista, 7). Wybierz opcję "Podłącz zewnętrzny ekran" z menu Ekran.

Krok trzeci

W tym oknie możesz także ustawić rozdzielczość dla ekranu laptopa i telewizora. To przydatne, np. w sytuacji kiedy stosunek ratio obu wyświetlaczy jest niezgodny. Obraz będzie wtedy zniekształcony. Z menu Ekran wybierz opcję "Rozdzielczość" i ustaw ją z pomocą suwaka. Uwaga! Wskazane jest stosować zalecaną rozdzielczość (która powinna znajdować się w instrukcji) dla każdego z ekranów.

Teraz możesz już odtwarzać swoje materiały z laptopa na ekranie telewizora. Istnieje jeszcze kilka sposobów na podłączenie komputera do telewizora, np. z użyciem zewnętrznych usług PlayOn i Apple TV.


Zobacz również