Jak sciągnąć muzykę na telefony iPhone poprzez iTunes (i nie tylko)

Jak zgrać muzykę na iPhone'a? W bardzo prosty sposób. Dzięki temu zabiegowi będziesz miał swoje ulubione utwory zawsze przy sobie.

AKTUALIZACJA

Szukającym alternatywy dla iTunes szczerze polecić możemy również program Sharepod. Jest to darmowe narzędzie, które z powodzeniem może zastąpić kombajn firmy Apple (wymaga jednak jego obecności na komputerze) oddając do dyspozycji użytkownika prosty i intuicyjny interfejs. W takiej wersji pozwala ono na importowanie muzyki jak i list odtwarzania z iPhone'a, iPoda lub iPada do biblioteki iTunes oraz na komputery PC i Mac. Co najważniejsze z punktu widzenia tego artykułu, umożliwia też zgrywanie muzyki na przenośne urządzenia Apple. Aby skorzystać z aplikacji należy podłączyć iGadżet do komputera i wybrać odpowiednią opcję.

Pobierz: SharePod

______________________________

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytanie jak ściągnąć muzykę na telefon, a konkretniej jak zgrać muzykę na iPhone'a (czy inne urządzenie pracujące pod kontrolą iOS) przygotowaliśmy poradnik, w którym poprowadzimy cię krok po kroku do osiągnięcia tego celu. Mamy dla ciebie do wyboru dwie drogi:

- zgranie muzyki na iPhone'a za pośrednictwem iTunes

- zgranie muzyki za pomocą zewnętrznego oprogramowania

Jak zgrać muzykę na iPhone'a: za pomocą programu iTunes

Po pierwsze musisz sprawdzić, czy masz na komputerze (nie ważne czy Mac, czy z platformą Windows) program iTunes (powinien być w najnowszej wersji). Jeżeli go nie masz możesz go zainstalować pobierając za darmo pod adresem www.apple.com/pl/itunes. Uruchom program i kliknij w zakładkę Plik a następnie wybierz Dodaj do biblioteki.

Jak zgrać muzykę na iPhone'a

Jak zgrać muzykę na iPhone'a

W oknie, które się otworzy wybierz lokalizację pliku MP3 (lub plików), który cię interesuje, zaznacz go i kliknij w znajdujący się na dole po prawej stronie przycisk Otwórz. Pamiętaj, że możliwe jest też przeciąganie za pomocą myszki plików z innego okna, lub pulpitu. Ponadto można wskazać cały folder zawierający pliki muzyczne (i inne). Wybierz zakładkę Plik> Dodaj folder do biblioteki> z poziomu otwartego okna wybierz jego lokalizację> kliknij w znajdujący się na dole po prawej stronie przycisk Wybierz folder.

Kolejny krok to podłączenie do komputera kablem USB smartfona iPhone i poczekanie aż PC/Mac i iTunes go wykryją. Kliknij w miniaturkę prezentującą iPhone'a (powinieneś zobaczyć w oknie jego zdjęcie oraz szereg danych, m.in. nazwę, stan naładowania baterii, ilość wbudowanej pamięci) i następnie wybierz z listy zakładkę Muzyka. W oknie oferującym funkcję Synchronizuj muzykę masz różne opcje do wyboru (możesz np. zdecydować się na zaznaczenie synchronizacji całej biblioteki lub wybranych list wykonawców). Pozostań przy domyślnym ustawieniu lub wprowadź zmiany (jeżeli są zaznaczone opcje Dołącz teledyski, Dołącz notatki głosowe odznacz je, chyba, że chcesz, aby treści takie wgrały się na iPhone'a). Zaznacz pole przy Synchronizuj muzykę. Wybierz znajdujący się na dole po prawej stronie przycisk Synchronizuj. Na górnym pasku w środkowej części znajdziesz pole, które informowało będzie o przebiegu procesu synchronizacji.

Jak zgrać muzykę na iPhone'a: bez użycia programu iTunes

Jeżeli nie chcesz korzystać z iTunes w internecie dostępne są różne płatne i darmowe narzędzia na to pozwalające. Poniżej prezentujemy jedno z nich.

CopyTrans

CopyTrans to świetna alternatywa dla zasobożernego kombajnu jakim jest program iTunes. Jest to prosta darmowa aplikacja służąca do transferu muzyki (i wielu innego rodzaju plików). Za jej pomocą możesz w bardzo prosty sposób poprzez przeciągnięcie myszką dodawać i usuwać pliki multimedialne z urządzenia Apple. Funkcjonalność aplikacji jest jednak znacznie większa, o czym z pewnością przekonasz się po jej instalacji.

Jak zgrać muzykę na iphone za pomocą CopyTrans?

Przejdź na stronę www.copytrans.net, kliknij przycisk Download, na otworzonej stronie kliknij drugi raz w przycisk Download (otworzy się kolejna strona i okno zapisu). Uruchom pobrany plik i wybierz język polski, a następnie z okna CopyTrans Control Center wybierz instalację CopyTrans Manager.

CopyTrans

CopyTrans

Po uruchomieniu aplikacji CopyTrans Manager podłącz do komputera za pomocą kabla USB smartfon iPhone. Powinien on zostać automatycznie wykryty przez aplikację (może się okazać, że pojawią się z tym problemy i że będziesz musiał kilka razy podłączać smartfon). Chcąc dodać muzykę kliknij w przycisk Dodaj na górnym pasku.

 CopyTrans Manager

CopyTrans Manager

Spowoduje to otworzenie okna Dodaj utwory do biblioteki. Z lokalizacji, w której znajduje się muzyka wybierz interesujące cię utwory i kliknij w przycisk Dodaj. Pojawią się one w oknie prezentującym znajdujące się na iPhonie pliki muzyczne (pamiętaj też, że możliwe jest też przeciąganie za pomocą myszki plików z innego okna, lub pulpitu). Aby zakończyć należy jeszcze kliknąć w znajdujący się na górnym pasku przycisk Aktualizuj. Cel - muzyka na iPhone - został osiągnięty:)


Zobacz również