Jak zrobić screena?

Chcesz pokazać kumplowi stronkę, bez wysyłania do niej linków? Ktoś w trakcie gry prosi Cię o screena, a ty nie wiesz jak go zrobić? Podpowiemy Ci, jak zrobić screena krok po kroku, jedynie za pomocą klawisza na klawiaturze i prostego programu graficznego. A zatem przeczytaj, jak zrobić screena bez kłopotów i ściągania dodatkowych programów

Aby zrobić screena, czyli zrzut aktualnego widoku ekranu, posługujemy się klawiszem Print Screen (lub Prt Scrn, czasem Prt Sc) - zwykle znajduje się on obok klawiatury numerycznej, nad przyciskiem Insert. Ustawiamy ekran, który chcemy zrzucić i naciskamy wcześniej wspomniany przycisk (Print Screen). Pozornie nic się nie wydarzy jednak w pamięci cache naszego komputera znajduje się zapisana mapa bitowa.

Teraz należy otworzyć jakikolwiek program graficzny (przykładowo Paint). Należy wkleić zrzut (z menu: zakładka: Edycja, następnie wybierasz: Wklej lub używając kombinacji klawiszy CTRL + V). Wybrany wcześniej do screena obraz pojawi nam się w polu roboczym programu graficznego.

Teraz wykonany i wklejony zrzut należy zapisać. Zapisujemy go tak, jak każdy inny plik (z menu wybieramy: Plik, następnie Zapisz jako). Ustalamy miejsce docelowe zapisywanego pliku, i wybieramy z listy : Zapisz jako typ format JPEG lub PNG. Klikamy przycisk: zapisz i zrzut ekranu jest gotowy!

Jestem pewien, że nie będziesz się już więcej zastanawiał jak zrobić screena.


Zobacz również