Najlepsze laptopy dla graczy

Przedstawiamy najlepsze laptopy dla graczy. Potężne procesory, najmocniejsze karty graficzne i świetne wyświetlacze to dopiero początek. Niestety wszystko ma swoją cenę. W przypadku mocarnych laptopów do grania to zazwyczaj czas pracy na baterii i waga.

Nowe gry są bardzo wymagające, dlatego z góry ostrzegamy, że aby cieszyć się pełnią efektów graficznych, trzeba wydać dużo więcej niż 3000 zł. Aby móc wygodnie grać na laptopie z ekranem o rozdzielczości 1366x768 pikseli, trzeba mieć (przynajmniej) model z procesorem Core i5 i zewnętrzną kartą graficzną np. ATI Radeon HD 6670 czy NVIDIA GeForce GT 540 M lub ich szybszymi odpowiednikami.

Procesory w tych potężnych maszynach są najczęściej z górnych półek, czy to dwurdzeniowe, czy czterordzeniowe, a ich wydajność jest zbliżona do najmocniejszych procesorów komputerów stacjonarnych. Dedykowane karty graficzne od Nvidii, bądź AMD są standardem w tego typu sprzęcie. Jeżeli kupisz odpowiedni komputer z tej grupy, możesz być pewnym, że najnowsze gry komputerowe będą chodzić tutaj na pełnych obrotach bez żadnych spowolnień czy wad. Jeżeli chodzi o RAM, to od razu mówimy, nie należy się spodziewać mniej niż 4 GB, a często więcej. Dyski twarde w tej grupie mają zwykle pojemność 500 GB, lecz nietrudno znaleźć produkt z zainstalowanym dyskiem twardym o pojemności 1TB. Niektóre są wyposażone nawet w dyski SSD, które może oferują mniejszą ilość przestrzeni dyskowej, ale dramatycznie zwiększają wydajność całego systemu.

Oczywiście razem z mocą przychodzi cena. Bateria nie wytrzymuje zbyt długo (koło 2 godzin, bądź mniej w zależności od wykorzystania), więc nie bardzo jest możliwość oddalania się od źródła prądu. Mocne procesory i karty graficzne również się grzeją, jak w komputerach stacjonarnych, więc nie do końca wygodnie trzyma się je na kolanach, jak niektórzy użytkownicy preferują. Do tego dochodzi jeszcze wysoka cena: tańsze modele w okolicach 3000 złotych, droższe zaś zaczynające się od 6000 złotych.

Notebooki tego typu mają zwykle duże wyświetlacze, zaczynające się od 16 cali i sięgające aż 18,4 cala. Który laptop dla gracza jest najlepszy? Zapraszamy do rankingu. Pod zdjęciem każdego urządzenia znajduje się odnośnik do pełnej recenzji oraz specyfikacji.


Zobacz również
Przetestuj szybkość swojego łącza w komputerze i smartfonie
Prawidłowa konfiguracja BIOS - jak to zrobić?