Najlepsze laptopy dla graczy

Przedstawiamy najlepsze laptopy dla graczy. Potężne procesory, najmocniejsze karty graficzne i świetne wyświetlacze to dopiero początek. Niestety wszystko ma swoją cenę. W przypadku mocarnych laptopów do grania to zazwyczaj czas pracy na baterii i waga.

Nowe gry są bardzo wymagające, dlatego z góry ostrzegamy, że aby cieszyć się pełnią efektów graficznych, trzeba wydać dużo więcej niż 3000 zł. Aby móc wygodnie grać na laptopie z ekranem o rozdzielczości 1366x768 pikseli, trzeba mieć (przynajmniej) model z procesorem Core i5 i zewnętrzną kartą graficzną np. ATI Radeon HD 6670 czy NVIDIA GeForce GT 540 M lub ich szybszymi odpowiednikami.

Procesory w tych potężnych maszynach są najczęściej z górnych półek, czy to dwurdzeniowe, czy czterordzeniowe, a ich wydajność jest zbliżona do najmocniejszych procesorów komputerów stacjonarnych. Dedykowane karty graficzne od Nvidii, bądź AMD są standardem w tego typu sprzęcie. Jeżeli kupisz odpowiedni komputer z tej grupy, możesz być pewnym, że najnowsze gry komputerowe będą chodzić tutaj na pełnych obrotach bez żadnych spowolnień czy wad. Jeżeli chodzi o RAM, to od razu mówimy, nie należy się spodziewać mniej niż 4 GB, a często więcej. Dyski twarde w tej grupie mają zwykle pojemność 500 GB, lecz nietrudno znaleźć produkt z zainstalowanym dyskiem twardym o pojemności 1TB. Niektóre są wyposażone nawet w dyski SSD, które może oferują mniejszą ilość przestrzeni dyskowej, ale dramatycznie zwiększają wydajność całego systemu.

Zobacz również:

Oczywiście razem z mocą przychodzi cena. Bateria nie wytrzymuje zbyt długo (koło 2 godzin, bądź mniej w zależności od wykorzystania), więc nie bardzo jest możliwość oddalania się od źródła prądu. Mocne procesory i karty graficzne również się grzeją, jak w komputerach stacjonarnych, więc nie do końca wygodnie trzyma się je na kolanach, jak niektórzy użytkownicy preferują. Do tego dochodzi jeszcze wysoka cena: tańsze modele w okolicach 3000 złotych, droższe zaś zaczynające się od 6000 złotych.

Notebooki tego typu mają zwykle duże wyświetlacze, zaczynające się od 16 cali i sięgające aż 18,4 cala. Który laptop dla gracza jest najlepszy? Zapraszamy do rankingu. Pod zdjęciem każdego urządzenia znajduje się odnośnik do pełnej recenzji oraz specyfikacji.


Zobacz również
Laptopy z serii Explore PRO to wiosenna nowość od Kruger&Matz
Galaxy S9 zostanie "zawinięty w ekran"