Najlepsze laptopy do multimediów

Przedstawiamy ranking najlepszych laptopów do multimediów. Filmy, zdjęcia, muzyka, a często nawet i gry im nie straszne. Wśród zwycięzców znaleźć można 15 i 17-calowe modele, w tym także obsługujące efekt 3D.

Zaprezentowane przez nas konfiguracje notebooków w zupełności wystarczą, by zastąpić odtwarzacz Blu-ray podłączony do telewizora a w podróży dadzą namiastkę kina domowego z prawdziwego zdarzenia. Choć mają napęd Blu-ray, warto pamiętać, że wielu użytkowników korzysta przede wszystkim z filmów (często w rozdzielczości Full HD) pobieranych z Internetu w formatach DivX HD, czy MKV. Dla nich idealnym wyborem będą konstrukcje z dwurdzeniowymi procesorami lub wyposażone w karty graficzne, wspomagające odtwarzanie materiałów w wysokiej rozdzielczości.

Zobacz nasze testy: najlepsze laptopy do multimediów

Niestety laptopy pełniące funkcję multimedialnego centrum to dosyć drogie urządzenia, czasami nawet kosztują więcej niż markowe komputery do grania (droższy napęd optyczny, matryca). Najdroższe są konstrukcje wyposażone w ekrany Full HD (o rozdzielczości 1920x1080 pikseli) z mocnymi czterordzeniowymi procesorami (idealne do obróbki materiałów Full HD). Trudno będzie też znaleźć komputer z Blu-rayem w cenie do 3000 zł.

Laptop dla każdego fana multimediów powinien zawierać bezprzewodowe interfejsy Wi-Fi oraz Bluetooth, szybki kontroler sieci przewodowej, co najmniej dwa-trzy gniazda USB, a także gniazda HDMI i eSATA. Który notebooków do filmów i muzyki jest najlepszy? Zapraszamy do rankingu. Pod zdjęciem każdego urządzenia znajduje się odnośnik do pełnej recenzji oraz specyfikacji.


Zobacz również
Laptopy z serii Explore PRO to wiosenna nowość od Kruger&Matz
Galaxy S9 zostanie "zawinięty w ekran"