Najlepsze netbooki 2011

Przedstawiamy ranking najlepszych netbooków. Są małe, lekkie, a ich czas pracy na jednym cyklu ładowania jest imponujący. Idealne narzędzia dla osób będących w ciągłym ruchu.

Netbooki to niewielkie przenośne komputery, które z powodzeniem nadają się do podstawowych zastosowań w pracy. Taki sprzęt nie przyda ci się jeśli szukasz czegoś do gier i multimediów. Docenisz go natomiast, poszukując oszczędnej, prostej maszynki do dokumentów, e-maila i komunikatora.

Zobacz nasze testy netbooków!

Przeciętny netbook korzysta z matrycy o 10-calowej (lub trochę większej) przekątnej. Choć to niewiele, warto pamiętać, że niektóre komputery tego typu można kupić już za około 1000 zł. Netbooki ważą bardzo niewiele, zwykle nieco ponad kilogram, a dzięki małych rozmiarom mieszczą się w każdej walizce czy torbie. Nierzadko nie są nawet wyposażone w napęd optyczny, który trudno byłoby zmieścić w ich konstrukcji. Są doskonałym rozwiązaniem dla osób poszukujących komputera do pracy na wyjazdach służbowych i poza domem. Nie wymienią jednak peceta w jego wszystkich zastosowaniach.

Najlepszy netbook to taki który korzysta z dwurdzeniowego procesora (dobrym rozwiązaniem wydaje się Intel Atom) i posiada co najmniej 2 GB pamięci RAM. Przydałby się też ekran o (co najmniej) 11,6-calowej przekątnej z matową matrycą, która dużo lepiej sprawdza się w pracy w słoneczne dni na świeżym powietrzu.

Który netbook jest najlepszy? Zapraszamy do rankingu. Pod zdjęciem każdego urządzenia znajduje się odnośnik do pełnej recenzji oraz specyfikacji.


Zobacz również
Laptopy z serii Explore PRO to wiosenna nowość od Kruger&Matz
Galaxy S9 zostanie "zawinięty w ekran"