Ranking głośników Bluetooth 2017

Ranking głośników Bluetooth 2017 - porównanie 10 najlepszych głośników Bluetooth dostępnych w Polsce. Jaki głośnik Bluetooth wybrać? Głośnik bezprzewodowy można kupić za kilkanaście, kilkadziesiąt, a także kilkaset złotych. I jak zwykle w takiej sytuacji pojawia się pytanie - który wart jest swojej ceny? Czy warto zapłacić więcej, czy też tańszy głośnik Bluetooth spełni oczekiwania i da dźwięk dobrej jakości? Oto nasz ranking prezentujący najlepsze głośniki Bluetooth w 2017 roku. Jeśli szukasz głośnika Bluetooth, zobacz najlepsze modele 2017 roku!

W przypadku tańszych głośników Bluetooth możliwe jest nabycie modelu mającego dobrą jakość dźwięku i w pełni zaspokajającego oczekiwania użytkownika, my jednak skupimy się na głośnikach z wyższej półki, ponieważ teoria teorią, a praktyka praktyką - naprawdę dobry to wydatek co najmniej kilkuset złotych. W przypadku tego zestawienia najtańszy model to wydatek ponad 900 złotych, a przeciętny koszt głośnika Bluetooth z górnej półki to ok. 1250 PLN. Jednak należy mieć na uwadze, że płaci się za naprawdę najwyższej klasy sprzęt, który perfekcyjnie posłuży przez lata.

W tym sektorze sprzętu audio wybór jest naprawdę duży - można skupić się na poszukiwaniach małego, przenośnego głośnika Bluetooth z bardzo długo działającą baterią lub dużego gabarytowo, który stanie w salonie. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby poszukać większego z długim czasem działania akumulatorka.

Głośniki Bluetooth - na co zwracać uwagę przed zakupem?

Na jakie rzeczy powinno zwracać się uwagę przez zakupem głośników Bluetooth, a zwłaszcza kosztujących niemało modeli z wyższej półki? Ze względu na wspomniany wybór należy przede wszystkim określić ich przeznaczenie. Jeśli masz zamiar nabyć głośnik, który będzie towarzyszyć Ci podczas różnego rodzaju wyjazdów, wówczas potrzebny jest wspomniany wcześniej mniejszy, który będzie mieć naprawdę wytrzymałą baterię, gwarantująca co najmniej kilkanaście godzin działania. Jeśli natomiast planujesz używać głośnika Bluetooth do nagłośnienia salonu lub innego większego pomieszczenia, wówczas powinien mieć większe gabaryty, a długość pracy jego baterii staje się sprawą drugorzędną, jednak należy pamiętać, że głośniki wyposażone w bardziej pojemne akumulatorki mogą również pełnić rolę powerbanku i posłużyć np. do ładowania urządzeń przenośnych.

Możesz też szukać głośników, które mają nie tylko transmisję danych Bluetooth, ale dodatkowo i inne sposoby połączenia przewodowego i bezprzewodowego. Na przykład masz starego iPoda, który wciąż działa świetnie, jednak nie obsługuje Bluetooth. W takiej sytuacji popatrz za głośnikiem mającym wejście 3,5 mm, które umożliwi podłączenie go do głośnika . Niektóre mają również phono, dzięki czemu możesz podłączyć do nich takie urządzenia jak telewizor lub gramofon. W niektórych modelach spotykamy nie tylko Bluetooth, ale także możliwość strumieniowania danych przez Wi-fi. W taki sposób działa np. Apple AirPlay. Ponadto głośniki obsługujące Wi-fi mogą posłużyć od odtwarzania muzyki streamowanej bezpośrednio z takich serwisów jak Spotify czy internetowych stacji radiowych. Dzięki temu nie jesteś ograniczony wyłącznie do tych plików audio, które masz na swoim urządzeniu. Kolejna zaleta to możliwość odbierania radiostacji DAB+ i FM. Pozwala ona na zmienienie głośnika Bluetooth w przenośne radio.

W naszym rankingu nie ujęte zostały produkty Sonos jak Play:5 i the Play:1. Choć są świetne, co potwierdzają wysokie miejsca w różnego rodzaju zestawieniach, nie mają opcji Bluetooth, a więc nie kwalifikują się do niego.

1. Kef Muo

Ocena: 5/5

Cena: ok. 1480 PLN (Amazon, megartv.pl)

Kef Muo

Kef Muo

Jest to jeden z najmniejszych high-endowych głośników, jednak nie powinno się oceniać go po rozmiarze, tym bardziej, że wpadający w oko, designerski wygląd został zaprojektowany przez Rossa Lovegrove, odpowiedzialnego m.in. za to, jak prezentują się Sony Walkman i Apple iMac. Kef Muo nie tylko wygląda świetnie, ale kryje w swoim wnętrzu zaawansowane technologicznie rozwiązania, które m.in. eliminują wibracje oraz sprawiają, że dźwięk brzmi krystalicznie czysto. Głośnik umożliwia streaming muzyki przez Bluetooth 4.0 z kodekiem aptX, zaś "punktowe źródło" Uni-Q w miniaturowej odsłonie i wysokiej jakości przetwornik C/A gwarantują perfekcyjne brzmienie. Muo może pracować na baterii do 12 godzin. Dwa głośniki stworzą doskonale brzmiące stereo, a możliwość obsługi przez aplikację na Android 4.0 ułatwia odtwarzanie muzyki. Ponadto w obudowie znajduje się wejście 3,5 mm.

2. Marshall Stanmore

Ocena: 4,5/5

Cena: ok. 1250 - 1400 PLN (Morele.net, MediaExpert)

Marshall Stanmore

Marshall Stanmore

Wysokiej jakości głośniki Marshall Stanmore dostępne są w różnego rodzaju wersjach kolorystycznych, a wykonano je tak, że przypominają wzmacniacze, z których słynie producent. Na głośniku znajduje się mosiężna płytka wraz z analogowymi pokrętłami pozwalającymi indywidualnie kontrolować muzykę. Można korzystać z niego bezprzewodowo dzięki technologii Bluetooth z kodekiem AptX; użyć wejścia RCA, aby podłączyć odtwarzacz lub podłączyć telefon za pomocą wejścia jack 3.5 mm. Stanmore zbudowany jest z zaawansowanych komponentów i dostarcza odpowiedniej reprodukcji dźwięku w całym paśmie - od głębokiego i potężnego basu, poprzez średnie tony aż do najwyższych tonów wysokich. Efektem końcowym jest więc doskonałej jakości, bogaty dźwięk. Dzięki możliwości regulacji, będzie zawsze taki jak chcesz!

3. Ruark MR1 Mk2

Ocena: 4,5/5

Cena: ok. 1890 PLN (shop.ruarkaudio.com)

Ruark MR1 Mk2

Ruark MR1 Mk2

MR1 Mk2 to ulepszona wersja głośnika MR1.Zdejmowana maskownica pierwszej wersji została zastąpiona stałą maskownicą, obleczoną tkaniną. Zmianie uległy zwrotnica i topologia analogowego wzmacniacza pracującego w klasie AB. Sygnał Bluetooth z kodekiem apt-X może być streamowany bezprzewodowo z dźwiękiem o jakości zbliżonej do CD. Wejście optyczne umożliwia podłączenie takich źródeł jak Chromecast Audio. Głośnik można też sparować z gramofonem z przedwzmacniaczem gramofonowym czy płaskim telewizorem, dzięki czemu będzie pracował jak soundbar. Głośniki z mocnymi magnesami neodymowymi pozostały te same, ale dzięki funkcji loudness poprawiana jest jakość dźwięku przy cichym słuchaniu. Można zasilać je albo z sieci 230 V, albo za pomocą akumulatorów. Gdy pracujący w układzie stereofonicznym głośnik zostanie odłączony od sieci, jego układ kontrolny automatycznie przełączy go do pracy w trybie monofonicznym.

4. UE Megaboom

Ocena: 4,5/5

Cena: ok. 750 PLN (Amazon, morele.net)

UE Megaboom

UE Megaboom

Producent opisuje Megaboon jako "przenośny, bezprzewodowy głośnik na sterydach". Dzięki niezwykle lekkiej i wodoodpornej konstrukcji (IPX7) łatwo go trzymać i nosić ze sobą. Gra na wszystkie strony, generując głębokie i tętniące basy - usłyszysz je obojętnie od tego, po której będziesz stronie głośnika. Bezprzewodowy zasięg Bluetooth wynosi aż 30 metrów, a szacowany czas pracy baterii bez konieczności ładowania - 20 godzin. Konfigurowalny 5-pasmowy korektor pozwalają na dokładną regulację dźwięku. Megaboom został wyposażony w gniazdo stereofoniczne 3,5 mm oraz port microUSB. Może być zasilany baterią, jak i prądem przemiennym.

5.B&O Play A2

Ocena: 4,5/5

Cena: ok. 1200 PLN

B&O Play A2

B&O Play A2

B&O Play A2 to głośnik o nietypowym, płaskim kształcie. Wyposażono go w uchwyt umożliwiający wygodne przenoszenie, co sprawia, że wyglądem przypomina ładną, modną, wizytową torebkę. Wbudowany akumulator pozwala cieszyć się ulubioną muzyką do 24 h bez konieczności ładowania. Oprócz możliwości łączenia przez Bluetooth 4.0, głośnik posiada także wejście 3,5 mm i liniowe audio AUX. Wyposażony został w możliwość odtwarzania 360 oraz samodzielne stereo. W każdym przypadku dźwięk brzmi doskonale i pozawala na cieszenie się muzyką. Dostępne jest kilka wersji kolorystycznych głośnika: szara, czarna, zielona.

6.Goodmans Heritage II Connect

Ocena: 4,5/5

Cena: ok. 1600 PLN

Goodmans Heritage II Connect

Goodmans Heritage II Connect

Goodmans Heritage II Connect to wygląd klasycznego radia tranzystorowego, w którego obudowie kryje się nowoczesna technologia. Może obsługiwać cyfrowe (DAB+) oraz analogowe radio (FM), zaimplementowano możliwość połączenia ze Spotify, a także łączność Bluetooth oraz funkcję multi room po sieci Wi-fi (współpraca z aplikacją Undok). Goodmans Heritage II Connect umożliwia parowanie urządzeń poprzez NFC, a obsługę usprawnia wyświetlacz elektroniczny OLED o wysokim kontraście. Nie brak wejścia 3,5 mm. Model ten wyposażono jest w dwa głośniki o mocy 10 W każdy, a więc doskonale nadaje się do średniej wielkości pomieszczeń.

7. Bowers & Wilkins Zeppelin Wireless

Ocena: 5/5

Cena: ok. 3200 PLN

Bowers & Wilkins Zeppelin Wireless

Bowers & Wilkins Zeppelin Wireless

Bowers & Wilkins Zeppelin Wireless jest bezprzewodowym systemem muzycznym, którego zalety to zaawansowane przetworniki klasy hi-fi, zaawansowane obróbka cyfrowa i nowa, niewiarygodnie sztywna obudowa i liczne opcje połączeniowe: AirPlay, Bluetooth aptX i Spotify Connect. Dzięki temu Zeppelin Wireless jest doskonale brzmiącym, a zarazem oryginalnie wyglądającym modelem. Brzmienie wydobywa się przez dwa głośniki wysokotonowe z podwójnymi kopułkami, dwa przetworniki średniotonowe z zawieszeniem FST oraz subwoofer, który gwarantuje głęboki, precyzyjny bas. Aplikacja Control App ułatwia podłączenie głośnika do sieci, skonfigurowanie systemu, regulowanie poziomu głośności i sterowanie odtwarzaniem muzyki.

8. Bose SoundTouch 30

Ocena: 4,5/5

Cena: ok. 2600 PLN

Bose SoundTouch 30

Bose SoundTouch 30

Głośnik umożliwia odtwarzanie muzyki bezpośrednio z telefonu lub tabletu z wykorzystaniem technologii Bluetooth. Możesz też podłączyć głośnik do sieci Wi-fi, aby odtwarzać muzykę w domu bez konieczności korzystania z telefonu. Technologia SoundTouch umożliwia przejęcie całkowitej kontroli nad odtwarzaniem muzyki za pomocą smartfona lub tabletu i korzystanie z popularnych usług muzycznych, takich jak Spotify lub Deezer, stacji radiowych w Internecie i utworów zapisanych w bibliotece muzycznej. Dzięki opatentowanej technologii falowodu oraz wysokiej jakości przetwornikom Głośnik SoundTouch 30 wypełni największe pomieszczenia głębokim, bogatym i realistycznym dźwiękiem.

9. JBL Xtreme

Ocena: 4,5/5

Cena: ok. 1060 PLN

JBL Xtreme

JBL Xtreme

JBL Xtreme to zaawansowany przenośny głośnik Bluetooth wykorzystujący cztery aktywne przetworniki i dwie widoczne membrany pasywne JBL. Głośnik zasilany jest przez akumulator litowo-jonowy o pojemności 10 000 mAh, który zapewnia do 15 godzin odsłuchu bez konieczności ładowania. Wersja Bluetooth 4.1 zapewnia przesyłanie danych bez żadnych zakłóceń. Wbudowany zestaw głośnomówiący pozwala odbierać krystalicznie czyste rozmowy z poziomu głośnika za dotknięciem jednego przycisku (słuchawki). Model ten jest odporny na zachlapania, dlatego nadaje się idealnie na plażę, nad jezioro, itp. JBL Xtreme posiada dwa wyjścia USB.

10. Cambridge Audio Yoyo M

Ocena: 4/5

Cena: ok. 1390 PLN

Cambridge Audio Yoyo M

Cambridge Audio Yoyo M

Zestaw głośników bluetooth Cambridge Audio Yoyo M, które zostały zaprojektowane jako głośniki stereo, można je jednak rozdzielić, i używać jako osobnych, pełnopasmowych jednostek. Wygodny dotykowy panel sterowania rozpoznaje gesty, dlatego gdy przeciągniesz nad nim ręką od lewej do prawej, możesz zmienić utwór na następny lub wznowić jego odtwarzanie, oraz z prawej w lewo, aby zatrzymać odtwarzanie bez dotykania jakichkolwiek przycisków. Głośniki wyposażone są w akumulatory, pozwalająca na 24 godziny stereofonicznego odsłuchu. Komunikują się między sobą bezprzewodowo, a z urządzeniami odtwarzającymi za pomocą Bluetooth. Urządzenia bez Bluetooth można podłączyć dzięki złączu mini-jack 3,5 mm.


Zobacz również
Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i komputera
Przetestuj szybkość swojego łącza w komputerze i smartfonie