Ranking monitorów: najlepsze monitory na 2017 rok

Oto ranking najlepszych monitorów na 2017 rok w różnych przedziałach cenowych. Sprawdź monitory najwyższej jakości, a także najlepsze wyświetlacze 4K i Ultra HD, które można podłączyć do komputera lub laptopa.

Jeśli od dłuższego czasu zastanawiasz się nad zakupem nowego monitora, to teraz jest idealny moment, aby to zrobić. Doskonała jakość obrazu jest dostępna po przystępnych cenach, a monitory są szczuplejsze i lżejsze niż kiedykolwiek wcześniej. W naszym rankingu przedstawiamy najlepsze możliwe monitory do kupienia w tej chwili – w różnych przedziałach cenowych!

Najnowsze monitory oferują różne funkcje dostosowane do każdej potrzeby - niezależnie od tego, czy pracujesz w arkuszach kalkulacyjnych, bawisz się w gry czy szukasz multimedialnych wrażeń. Tu jednak ważna uwaga - jeśli nie jesteś zwykłym graczem, ale szukasz ekranu o najszybszym czasie reakcji, sprawdź nasze najlepsze monitory gier.

Uwaga: niektóre z monitorów z tej listy zostały sprawdzone dwa lata temu. Nie pozwól, aby to zniechęciło cię do zrezygnowania z zakupu: urządzenia te nadal dostępne są w sprzedaży, a przez ostatnie 2 lata na rynku nie pojawiła się rewolucja w temacie ekranów, która mogłaby znacząco obniżyć wartość tych urządzeń (chyba, że szukasz konkretnie monitora 4K – ale wtedy zapraszamy do dedykowanego rankingu monitorów 4K). Niektóre monitory są tańsze niż w momencie wprowadzenia na rynek – a zatem oferują teraz świetną proporcję jakości do ceny.

Ranking monitorów 2017: rozmiar ekranu i design

Pierwsza decyzja w zakupie najlepsze monitora jest taka, jakiego rozmiaru chcesz. Nawet 23-24-calowe ekrany są obecnie dość tanie, także naszym zdaniem nie ma sensu brać mniejszego - chyba że musisz z powodu ograniczeń przestrzeni. W naszym rankingu sprawdziliśmy głównie 23-calowe i większe ekrany.

Gdy już określisz rozmiar, musisz pomyśleć o tym, czego naprawdę chcesz z monitora – w końcu dla niektórych osób głównym argumentem jest po prostu design. Na szczęście, najnowocześniejsze wyświetlacze są projektowane znacznie lepiej niż starsze, z większym naciskiem na tzw. „lifestyle” i dopasowanie do trendów w dekorowaniu wnętrz mieszkań i przestrzeni biurowych.

W wielu przypadkach usunięto grube okrągłe ramki na rzecz uporządkowanego, niemal bezramowego wzornictwa i nowoczesnej technologii podświetlenia, co pozwoliło stworzyć produkty znacznie smuklejsze. Jest to również przydatne, jeśli chcesz skonfigurować wiele monitorów stojących obok siebie, gdzie przerwy między powierzchniami wyświetlania będą tak cienkie, jak to możliwe.

Niektóre modele monitorów, takie jak omówione tutaj firmy Asus i Philips, dostępne są w różnych kolorach, co może mieć ogromny wpływ na wygląd blatu roboczego czy biurka w domu. To może wydawać się dziwnym kryterium wyboru, ale spotkaliśmy się już z sytuacją, w której jeden z naszych czytelników musiał wybrać monitor odpowiednio dobrany do kolorystyki pokoju – ponieważ jego monitor do pracy znajdował się w sypialni, w której spędzał wiele czasu z małżonką.

Panel monitora powinien móc znajdować się na wygodnej wysokości, co oznacza w pełni regulowaną podstawę – szczególnie pod kątem wysokości. Jakiekolwiek zginanie szyi w dół szybko może doprowadzić do bólu kręgosłupa w odcinku szyjnym.

Ranking monitorów 2017: cena

Cena jest zazwyczaj pierwszym lub drugim kryterium wyboru. Nie oszukujmy się - jeśli chcesz mieć większy ekran o wyższej rozdzielczości, znakomitej dokładności odwzorowania kolorów i dodatkowymi funkcjami – musisz odpowiednio więcej dopłacić. Kwestia ceny jest sprawą indywidualną – ale generalnie nie polecamy kupowania produktów tańszych niż te, które umieściliśmy w tym zestawieniu. Lepiej trochę poczekać i kupić lepszy monitor (lub upolować na aukcjach internetowych).

Ranking monitorów 2017: monitory 4K i Ultra HD

Cena telewizorów 4K mocno spadła, ale jeśli chcesz mieć 4K w monitorze od komputera, to wciąż musisz za to słono dopłacić. O co całe zamieszanie z 4K, Ultra HD i Full HD? Wyjaśniamy to szczegółowo w artykule „Jaka jest różnica pomiędzy FullHD, UltraHD i 4K UHD? Wyjaśniamy!”. Generalnie technologia 4K oznacza cztery razy większą rozdzielczość niż Full HD dostępną w większości współczesnych telewizorów (1920 x 1080 pikseli). To oczywiście niewłaściwe określenie, ponieważ nie jest to najwyższa możliwa rozdzielczość.

Termin 4K odnosi się natomiast do liczby pikseli w poprzek obrazu, czyli prawie 4000 pikseli. Rzeczywista rozdzielczość większości urządzeń w technologii 4K wynosi 3840 x 2160 pikseli. Dlatego też na niektórych telefonach i kamerach nazywa się ją standardem 2160p. Nazwy 4K i UHD są używane wymiennie i po prostu oznaczają Ultra High Definition, czyli ultrawysoką rozdzielczość.

Nasza opinia w tym temacie jest taka – jeśli posiadasz potężnego peceta z bardzo dobrą grafiką, masz bardzo wysoki budżet na monitor i jesteś fanem nowinek w temacie gier wideo oraz serwisów do streamowania filmów – poszukaj dedykowanego monitora 4K lub monitora do gier. Jeśli natomiast po prostu szukasz uniwersalnego monitora bez generowania sobie sztucznych kosztów – możesz spokojnie poczekać z 4K kolejne dwa lata, aż ten format się bardziej upowszechni (ewentualnie szukać 4K w TV z konsolą do gier).

Ranking monitorów 2017: typ matrycy i parametry ekranu

Nawet jeśli szukasz monitora budżetowego, wydajność wyświetlacza będzie ważna. Być może największym czynnikiem decydującym o ostatecznym zakupie będzie właśnie wybór technologii, w której został wykonany panel - i sprowadza się to do wyboru panelu TN vs „reszta świata”.

Płyta TN kosztuje mniej i może zaoferować przyzwoity poziom wydajności pod względem współczynnika kontrastu i bardzo szybkich czasów reakcji wymaganych przez graczy.

Ograniczeniem TN są „kąty widzenia”, co oznacza, że jasność i kolor obrazu mogą wydawać się przesuwać, jeśli nie patrzy się na monitor prosto. Jakikolwiek ruch twojej głowy prawdopodobnie sprawi, że obraz może się lekko „ruszać”.

Wszystkie panele inne niż TN w tym zestawieniu to tzw. IPS lub PLS, które są lepsze od TN do ogólnego zastosowania. Ekran IPS / PLS jest często preferowany przez osoby zajmujące się edycją zdjęć lub wideo, ponieważ zapewniają lepsze odwzorowanie palety kolorów.

W skrócie:

TN: niższa cena, szybki czas reakcji oraz dobra częstotliwość odświeżania, wyblakłe kolory i gorszy kąt widzenia w porównaniu do IPS, PLS i VA.

IPS/PLS: wyższa cena, rzeczywiste kolory, świetny kąt widzenia, kiepska częstotliwość odświeżania i słaby czas reakcji

VA: przeciętne odwzorowanie kolorów (w porównaniu do IPS/PLS), wolniejszy czas reakcji i niższa częstotliwość odświeżania niż w TN

Nie jest to oczywiście reguła: można znaleźć zarówno matrycę IPS/PLS z dobrym czasem reakcji, jak również TN z porządnym odwzorowaniem kolorów i szerokim kątem widzenia. Powyższe punkty mają charakter ogólny.

Uwaga: Matryce IPS i PLS to w gruncie rzeczy to samo. Różnica polega na tym, że technologia IPS wykorzystywana jest w ekranach LG, natomiast PLS Samsunga. Wady i zalety obu są porównywalne.

Inne ważne czynniki przy zakupie monitora to:

jasność ekranu [cd/m2] - wystarczy, że monitor ma około/ponad 200 kandeli na m2

kontrast statyczny - wystarczy 500:1 lub więcej

czas reakcji matrycy [ms] – im mniej tym lepiej, ale dla zwykłych użytkowników około 10 będzie OK, gracze wymagają zwykle znacznie lepszego wyniku (2-4)

Ranking monitorów 2017: porty wejścia

Przedstawione w naszym rankingu monitory oferują co najmniej dwa wejścia – określają one typ sprzętu, który można podłączyć do monitora. Większość z monitorów obsługuje starzejące się złącze VGA, które należy unikać, jeśli to tylko możliwe i zastąpić je cyfrowym wejściem takim jak DVI, HDMI i DisplayPort.

Wiele wejść pozwala łączyć więcej niż jedno urządzenie naraz i przełączać się między nimi za pomocą przycisków sterowania monitora - możesz podłączyć laptopa, konsolę do gier lub odtwarzacz Blu-ray bez konieczności odłączania kabli za każdym razem.

Najbardziej użytecznym złączem, które możesz znaleźć w monitorze jest DisplayPort lub HDMI, ponieważ łączą one cyfrową informację o obrazie z cyfrowym dźwiękiem - umożliwiając podłączenie zarówno dźwięku, jak i obrazu za pomocą jednego kabla. DisplayPort staje się coraz bardziej popularny zarówno na komputerach Mac, jak i komputerach z systemem Windows, chociaż mniej prawdopodobne jest, że takie gniazdo znajduje się w domowych urządzeniach AV.

Dzisiaj, aby podłączyć monitor do komputera i docenić magię 8,3 Mp koloru (3840x2160 = 8,294,400), który jest odświeżany 60 razy na sekundę (60 Hz), jedyną realną opcją jest połączenie za pośrednictwem portu DisplayPort 1.2.

Możesz spróbować HDMI, jeśli posiadasz urządzenie źródłowe ze specyfikacją pod v2.0, ale to raczej rzadkie, chyba że w najnowszych komputerach. Możesz użyć HDMI 1.4, poprzedniej generacji, ale będzie on ograniczony do częstotliwości odświeżania 30Hz na wyświetlaczach o rozdzielczości UHD, co sprawia, że ruch jest bardzo migotliwy na pulpicie komputera PC.

Złącze DVI zapewnia wysokiej jakości cyfrowe wejście wideo, ale nie ma dźwięku. Niektóre monitory oferują podwójne łącze DVI, oparte na dwóch strumieniach DVI w jednym złączu DVI. DVI pozostaje popularne wśród graczy, którzy uważają, że ten cyfrowy przewód interfejsowy ma mniejszą latencję, a tym samym – lepszy czas reakcji.

Ciekawostką jest pojawiają się na rynku DVI z dodanym systemem HDCP utrudniającym kopiowanie (rozwiązanie lobbowane przez Hollywood), ale póki co zauważono, że powoduje to pewne dodatkowe opóźnienia więc technologia ta nie ma najlepszej prasy. Poza tym ograniczeniem podwójnego złącza DVI jest ograniczone do wyświetlania 2560 x 1600 pikseli przy 60 Hz, co ma niewielki użytek na wyświetlaczu UHD.

Dzięki odpowiednim kablem i adapterom wszystkie trzy złącza cyfrowe mogą być używane zamiennie w większości przypadków, przynajmniej dla wideo. Tu jednak mała porada: jeśli masz telefon lub tablet z Androidem, poszukaj portu HDMI z obsługą MHL, co pozwala na podłączenie go do dużego ekranu, jednocześnie ładując urządzenie.

Ranking monitorów 2017: głośniki

W przypadku bardzo „podstawowego” słuchania muzyki i alarmów systemowych przydatne mogą być wbudowane głośniki. Nie oczekuj jednak dobrej jakości dźwięku. Z naszej perspektywy znacznie bardziej użyteczne jest gniazdo słuchawek, które pozwala słuchać dźwięku pochodzącego z wejścia HDMI lub DisplayPort.

Ranking monitorów 2017: najlepsze monitory

AOC AGON AG271QG

Jeśli cena monitora nie gra dla Ciebie roli, to AOC AGON AG271QG jest genialnym wyborem.

AOC AGON AG271QG to genialny monitor przeznaczony głównie dla graczy. Jeśli cena nie robi Ci różnicy – bierz w ciemno bo to jeden z najlepszych monitorów na rynku!

AOC AGON AG271QG: wyniki testów

Matryca: LED, IPS

Rozmiar ekranu: 27 cali

Natywna rozdzielczość: 2560x1440

Współczynnik proporcji: 16: 9

Odświeżanie: 30-165Hz

Gęstość pikseli: 109 ppi

Czas reakcji: 4ms (GtG)

Cytowana jasność: 350cd / m2

Sprawdzona jasność: 354.8cd / m2

Współczynnik kontrastu statycznego: 1000: 1

Sprawdzony współczynnik kontrastu: 830: 1

Sprawdzone sRGB: 100 procent

Przetestowano AdobeRGB: 79 procent

Porty: DisplayPort 1.2 / HDMI 2.0 / wyjście słuchawkowe / mikrofon

Głośniki: 2x 2 W

Wymiary (łącznie ze statywem): 623x433x218 (mm)?

Mocowanie VESA: tak 100x100mm

Zużycie energii: Włączone: 45 W, Tryb czuwania: 0.5 W, Wył .: 0.5 W

Waga (łącznie ze statywem): 6,8 kg

Gwarancja: 3 lata

Akcesoria w zestawie: Kabel HDMI, kabel DisplayPort, kabel audio, kabel USB 3.0, kabel zasilania Schuko C5, płyta montażowa VESA

BenQ EW2770QZ

BenQ EW2770QZ to świetny monitor BenQ wyposażony w technologię Brightness Intelligence Plus - monitor dostosowuje jasność obrazu i barwy kolorów do wyświetlanych scen i warunków oświetlenia.

BenQ EW2770QZ wyróżnia się technologią Brightness Intelligence Plus, która automatycznie dostosowuje parametry wyświetlania do otoczenia użytkownika. To genialne rozwiązanie jeśli ktoś pracuje o różnych porach dnia lub po prostu długo – monitor zmienia bowiem ustawienia gdy np. niebo staje się zachmurzone lub gdy zachodzi słońce.

W dodatku cechuje się naprawdę dobrymi wynikami w testach:

BenQ EW2770QZ: Dane techniczne

Matryca: LED, IPS

Rozmiar ekranu: 27 cali

Natywna rozdzielczość: 2560x1440

Współczynnik proporcji: 16: 9

Odświeżanie: 50-76 Hz

Gęstość pikseli: 109 ppi

Panel Maker: AU Optronics

Typ panelu: AHVA IPS

Czas reakcji min./min: 14 ms, 5 ms (GtG)

Cytowana jasność: 350cd / m 2

Sprawdzona jasność: 311.9cd / m 2

Współczynnik kontrastu statycznego: 1000: 1

Sprawdzony współczynnik kontrastu: 680: 1

Sprawdzone sRGB: 100 procent

Przetestowano AdobeRGB: 82 procent

Porty: DisplayPort / HDMI x2 / wyjście słuchawek

Wymiary (łącznie ze statywem): 460,6 x 613,8 x 198,1 (mm)?

Mocowanie VESA: 100x100mm

Waga (łącznie ze statywem): 5,9 kg

Gwarancja: 3 lata

BenQ BL3201PT

BenQ BL3201PT imponuje rozmiarami i wyposażeniem w dodatkowe gniazda i interfejsy.

+

Olbrzymi obszar roboczy

Dobra jakość obrazu

Funkcjonalna podstawka

PiP/PBP

Nie mamy żadnych zastrzeżeń do jakości wykonania poszczególnych elementów monitora. Podstawka jest szeroka. Za jej pomocą można zmieniać wysokość położenia ekranu, jest też funkcja piwotu, możliwość pochylania i obracania ekranu. Cenę BenQ BL3201PT sprawdzisz tutaj.

Benq wyposażony jest w matrycę IPS pracującą w rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli. To co ją wyróżnia to ponadprzeciętny kontrast, który wynosi powyżej 1123:1. Ma 100 % pokrycie przestrzeni sRGB, producent wyposażył ją w funkcje akceleracji (AMA). Po jej włączeniu wyraźnie zmniejsza się czas reakcji matrycy.

Monitor jest dobrze skalibrowany przez producenta. Odchylenia nie duże i dla większości osób fabryczna kalibracja w zupełności wystarczy. Zielony kolor ustawiony jest w punkt, czerwieni jest nieco za mało, a niebieski kolor jest trochę zbyt intensywny. Przekłada się to oczywiście na przesunięcie punktu bieli i temperaturę barwową, która jest nieco za wysoka (7245K).

Benq ma też masę przydatnych opcji, jak chociażby funkcje PIP/PBP, dodatkowe schematy ustawień, opcje zwiększające szybkość pracy ekranu.

BenQ RL2460HT

BenQ RL2460HT jest jednym z najlepszych tańszych modeli, jakie mieliśmy okazję testować. Mimo że posiada matrycę TN, odwzorowanie koloru jest naprawdę fantastyczne. Częstotliwość odświeżania to tylko 60Hz, ale w grach rozrywkowych jest to zdecydowanie zadowalający wynik.

Efekt opóźnienia i czas reakcji były wystarczająco niskie, by bez problemu grać w intensywne gry typu CS:GO. Interesującą cechą monitora jest złącze HDMI, które jest wykorzystywane dla urządzeń do przechwytywania wideo. Zapobiega to wzrastaniu czasu opóźnienia i pozwala na nagrywanie gier bez obaw o słabszą jakość.

Monitor posiada dwa głośniki 2W, 3,5-milimetrowe wejście, technologie Flicker-free i Anti-blue light oraz statyw standardu VESA.

Biorąc pod uwagę w pełni regulowany statyw (wysokość, obrót, stopień nachylenia) i świetną jakość matrycy, BenQ RL2460HT będzie naprawdę dobrym wyborem.

BenQ RL2460HT: wyniki testów:

Rozmiar ekranu: 24 cal

Natywna rozdzielczość: 1920x1080

Współczynnik proporcji: 16: 9

Odświeżanie: 60Hz

Gęstość pikseli: 92 ppp

Typ panela: TN mat

Czas odpowiedzi (GtG): 1 ms

Cytowana jasność: 250cd / m 2

Sprawdzona jasność: 253cd / m 2

Współczynnik kontraktu statycznego: 1000: 1

Sprawdzone sRGB: 100 procent

Przetestowano AdobeRGB: 79 procent

Badany Delta E: 1,03

Porty: 2x HDMI / DVI / VGA / Aux Wejście i wyjście / Wyjście HDMI

Wymiary (łącznie ze statywem): 579x213x502mm

Mocowanie VESA: tak 100x100mm

Waga (łącznie ze statywem): 5,2 kg

Gwarancja: 3 lata

AOC G2460VQ6

Jeśli szukasz niedrogiego monitora, AOC G2460VQ6 będzie świetnym wyborem.

Kosztuje stosunkowo niewiele, może pochwalić się maksymalną częstotliwością odświeżania 75Hz w full-HD, a także, jak na matrycę TN, całkiem nieźle odwzorowuje kolory.

Zdecydowanie wyróżnia się wśród monitorów ze swojej półki cenowej, zwłaszcza, że posiada technologię AMD FreeSync, która redukuje rozerwanie obrazu w wymagających graficznie grach.

Czas reakcji matrycy i efekt opóźnienia są niskie, a Twoje ruchy podczas gry płynne.

Monitor posiada głośniki, wspiera technologie Flicker-free oraz Anti-blue light. Niestety jego podstawa wygina się jedynie do tyłu.

AOC G2460VQ6: wyniki testów

Rozmiar ekranu: 24 cali

Natywna rozdzielczość: 1920x1080

Współczynnik proporcji: 16: 9

Odświeżanie: 75Hz

Gęstość pikseli: 92 ppp

Typ panela: TN mat

Czas odpowiedzi (GtG): 1 ms

Cytowana jasność: 250cd / m 2

Sprawdzona jasność: 268.9cd / m 2

Współczynnik kontraktu statycznego: 1000: 1

Sprawdzony współczynnik kontrastu: 630: 1

Sprawdzone sRGB: 100 procent

Przetestowano AdobeRGB: 78 procent

Badany Delta E: 1.15

Porty: DisplayPort / HDMI / VGA / Aux In & Out

Wymiary (łącznie ze statywem): 565.4x219.3x4.11.6mm

Mocowanie VESA: tak 100x100mm

Waga (łącznie ze statywem): 4,27 kg

Gwarancja: 3 lata

NEC PA322UHD

NEC PA322UHD to marzenie każdej osoby, która zajmuje się składem dtp czy projektowaniem.

Dzięki dużym rozmiarom matrycy i wysokiej rozdzielczości zapewnia olbrzymi obszar roboczy, a przy tym niewielką plamkę obrazu (wygodna edycja detali dla projektantów). 99-proc. pokrycie dla przestrzeni kolorów Adobe RGB docenią składacze DTP, graficy i nie jest to slogan marketingowy.

PA322UHD faktycznie wiernie oddaje kolory, w czym pomaga mu bardzo dobrej jakości 10-bitowy panel IPS z technologią IGZO. Monitor ma programowalną tablicę 3D LUT, kontrolę jednorodności podświetlenia, oprogramowanie SpectraView II do kalibracji. To wszystko daje użytkownikom pewność co do wierności kolorów. Dodatkowe czujniki dbają o to, żeby monitor sam się wyłączył, gdy przy nim nie pracujemy, a obraz był stale dopasowywany do warunków oświetleniowych, jakie panują w pomieszczeniu. Do dyspozycji jest też szeroki wybór złączy (2 x DisplayPort, 2 x DVI-D, 4x HDMI, USB). Jest też dodatkowe gniazdo OPS, które pozwala na dalszą rozbudowę możliwości monitora za pomocą modułów rozszerzeń. Jedyna wada, jaką zauważyliśmy, to cena. Jednak w tym wypadku jest uzasadniona.

BenQ GW2406Z

BenQ GW2406Z to dobry monitor dla osób, które szukają dobrego odwzorowania kolorów w przystępnej cenie, a jednocześnie nie grają dużo online.

BenQ GW2406Z cechuje się bardzo dobrym jak na swoją cenę odwzorowaniem kolorów. Mankamentem monitora jest trochę gorszy czas reakcji – dla potrzeby przeciętnego użytkownika w zupełności wystarczy, ale namiętnie grający online gracze mogą marudzić.

BenQ GW2406Z: wyniki testów

Rozmiar ekranu: 24 cal

Natywna rozdzielczość: 1920x1080

Współczynnik proporcji: 16: 9

Odświeżanie: 60Hz

Gęstość pikseli: 92 ppp

Typ panela: TN mat

Czas reakcji (GtG): 14 ms

Cytowana jasność: 250cd / m 2

Sprawdzona jasność: 240.6cd / m 2

Współczynnik kontraktu statycznego: 1000: 1

Sprawdzony współczynnik kontrastu: 750: 1

Sprawdzone sRGB: 98 procent

Przetestowano AdobeRGB: 77 procent

Testowany Delta E: 1,98

Porty: DisplayPort / HDMI / VGA / wyjście słuchawkowe

Wymiary (łącznie ze statywem): 540 x 495 x 230 mm

Mocowanie VESA: tak 100x100mm

Waga (wraz z podstawą): 3,3 kg

Gwarancja: 2 lata

AOC i2369Vm

AOC i2369Vm to klasyk na rynku monitorów – od ponad 3 lat to wciąż jeden z lepszych produktów dostępnych w sklepach!

AOC i2369Vm to świetny monitor budżetowy o przekątnej 23 cali. Jest solidnie zaprojektowany, praktycznie nie ma ramek i prezentuje dobre wyniki w testach. To od kilku lat bestseller wśród najlepszych monitorów na rynku.

AOC i2369Vm: wyniki testów

Rozmiar: 23in

Widoczna przekątna ekranu (cm): 58.4

Technologia paneli: IPS

Współczynnik proporcji: 16: 9

Wykończenie ekranu: matowy

Rozdzielczość (piksel): 1920 x 1080

Gęstość pikseli (ppi): 96

Zmierz współczynnik kontrolowania szachownicy: 630

Zmierzona maksymalna jasność (cd / m2): 220

Zakres sRGB (%): 96

Gama Adobe RGB (%): 75

Dokładność kolorów avg (delta-E): 0.92

Podstawa: pochylenie -3/21 stopni

Wejścia wideo: VGA, HDMI, HDMI / MHL, DisplayPort

Orientacja złącza: pozioma

USB: N

Głośniki, wzmacniacze: mono, gniazdo słuchawkowe

Wejścia audio: HDMI / DisplayPort / analogowy

Inne funkcje: wewnętrzny zasilacz

Ogólny rozmiar (w przybliżeniu): 531 x 398 x 204

Pobór mocy maks. / 120 cd / m 2 (wat): 23/16

Typ ramki: Bezram

Zarządzanie kablami: N

Typ przycisku: przyciski

Znamionowy czas reakcji: 6 ms GtG

Znamionowe kąty widzenia H / V: 178/178

Mocowanie VESA: VESA 75

Waga: 5 kg

Gwarancja: 3 lata

Philips 246E7QDSW

Philips 246E7QDSW to dobre rozwiązanie dla osób, które w niskiej cenie szukają dobrego odwzorowania kolorów.

Philips 246E7QDSW to budżetowy średniak, którego można znaleźć w sklepach. W naszym zestawieniu znajduje się głównie z powodu niskiej ceny – urządzenie ma całkiem niezłe wyniki w odwzorowywaniu kolorów, ale gorsze w czasie reakcji.

Philips 246E7QDSW: wyniki testów

Rozmiar ekranu: 23,6 cala

Natywna rozdzielczość: 1920x1080

Współczynnik proporcji: 16: 9

Odświeżanie: 60Hz

Gęstość pikseli: 93.34ppi

Typ płyty: PLS mat

Czas reakcji (GtG): 5 ms

Cytowana jasność: 250cd / m 2

Sprawdzona jasność: 246.4cd / m 2

Współczynnik kontraktu statycznego: 1000: 1

Sprawdzony współczynnik kontrastu: 760: 1

Sprawdzone sRGB: 99 procent

Przetestowano AdobeRGB: 85 procent

Badany Delta E: 1.17

Porty: HDMI / VGA / DVI / Aux Out

Wymiary (łącznie z podstawą): 548.6x194.2x394.9mm

Mocowanie VESA: tak 100x100mm

Waga (wraz z podstawą): 3,7 kg

Gwarancja: 1 rok

Asus VN247H

Asus VN247H to całkiem przyzwoity monitor, który dobrze posłuży graczom.

Asus VN247H jest budżetowym rozwiązaniem dla graczy. Ma przyjemny design (także cienką ramkę więc jest dobry dla wielomonitorowego stanowiska) i szybkii czas reakcji. Niestety lekko kuleje jednak odwzorowanie kolorów.

Asus VN247H: wyniki testów

Rozmiar ekranu: 23,6 cala

Natywna rozdzielczość: 1920x1080

Współczynnik proporcji: 16: 9

Odświeżanie: 60Hz

Gęstość pikseli: 93.34ppi

Typ panela: TN mat

Czas odpowiedzi (GtG): 1 ms

Cytowana jasność: 250cd / m 2

Sprawdzona jasność: 206cd / m 2

Współczynnik kontraktu statycznego: 1000: 1

Sprawdzony współczynnik kontrastu: 910: 1

Sprawdzone sRGB: 94 procent

Przetestowano AdobeRGB: 73 procent

Badany Delta E: 1,72

Porty: 2x HDMI / VGA / Aux In & Out

Wymiary (łącznie z podstawą): 548.6x194.2x394.9mm

Mocowanie VESA: tak 100x100mm

Waga (wraz z podstawą): 3,7 kg

Gwarancja: 3 lata


Zobacz również
Słuchawki do biegania - jak wybrać sportowe słuchawki?
Co to jest ransomware? Jak chronić PC przed Petya?